• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Sprostowanie informacji o budynku przy ul. Hołdunowskiej 11

2021-10-01

Stanowczo dementuję kłamstwo podane do publicznej wiadomości przez radnego Szymona Simonicza podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Lędziny. Nie jest prawdą, że jako Burmistrz Miasta Lędziny chciałam sprzedać budynek wraz z mieszkacami.

 
Mieszkania komunalne w budynku przy ul. Hołdunowskiej 11 - naprzeciwko placówki ING Bank Śląski - są puste, a ich mieszkańcom zapewniono mieszkania w blokach, wyremontowanych za pieniądze gminne.
 
Natomiast mieszkanie socjalnie zostanie wkrótce opuszczone. Remont pomieszczenia w innym budynku dla jego lokatorów już dobiega końca.
 
Właścicielowi sklepu rybnego, w przypadku sprzedaży budynku, zostanie zaproponowana inna lokalizacja.
 
Czy Szymon Simonicz – wiceprzewodniczący Rady Miasta i przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej nie wie co się dzieje w Lędzinach? Czy też może z premedytacją wprowadza wszystkich w błąd, aby po raz kolejny postawić mnie w złym świetle?
 
Radni pod wodzą Łukasza Kuczka, nie zgodzili się na sprzedaż tego obiektu i uniemożliwili mi właściwe zarządzanie majątkiem gminy. Budynek ten zamiast zostać wyremontowanym przez nowego właściciela, będzie stał i niszczał. Gmina będzie zaś ponosiła niepotrzebne koszty utrzymania pustostanu.
 
Krystyna Wróbel

Burmistrz Miasta Lędziny

 
Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov