• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Spotkanie z Jubilatami

2021-08-19

We wtorek 17 sierpnia odbyło się spotkanie z Jubilatami, którzy w 2020 roku obchodzili złote, szmaragdowe i diamentowe gody. 

 

Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Lędziny Edwardem Urbańczykiem wręczyła medale dla 16 par za długoletnie pożycie małżeńskie, które stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Okolicznościowy medal nadaje prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci podczas spotkania otrzymali także list gratulacyjny, pamiątkową różę, a także symboliczny upominek.

Na sali znajdowały się także 3 pary, który obchodziły 55 rocznicę ślubu, a także 9 par, które obchodziły 60 rocznicę ślubu.

Nie zabrakło także tradycyjnego “sto lat” zaśpiewanego dla wszystkich Jubilatów. Nie skończyło się tylko na jednym odśpiewaniu jubileuszowej piosenki, ponieważ podczas spotkania świętowano także inne wydarzenia. Jedna z obecnych na sali par właśnie tego dnia - 17 sierpnia obchodziła kolejna rocznicę swojego ślubu. 

Natomiast jedna z Pań jubilatek, Pani Anna, obchodziła swoje okrągłą rocznicę swoich urodzin. Jak sama żartowała były, to po prostu kolejne 18 urodziny. 

 

Oprócz poczęstunku na sali nie zabrakło także wspólnego śpiewania i biesiadowania, a Jubilaci chętnie opowiadali i wspominali swoje śluby cywilne. 

 

Wspomnieniami z wyjątkowego dnia ślubu podzieliła się także Burmistrz Miasta oraz Radni, którzy nawiązywali do swoich ślubów cywilnych. 

 

Wszystkim Jubilatom życzymy wielu lat w zdrowiu i aby miłość, która połączyła ich przed laty, z każdym kolejnym rokiem była jeszcze silniejsza. 

 

Pełna galeria z wydarzenia dostępna będzie już wkrótce. 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov