2017-09-18
Jest już nowy, Wrześniowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury!
2017-10-05
W środę, 4 października w przedszkolu znajdującym się w SP2 odbyło się głośne czytanie przedszkolakom, w którym udział wzięły: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Poseł na Sejm Ewa Kołodziej.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-08-22
SPRAWDŹ KORZYŚCI Z POWOŁANIA ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO
2017-10-05
Pragniemy poinformować właścicieli nieruchomości i mieszkańców Miasta Lędziny, że została zakończona procedura zmiany nazwy ulicy Lucjana Szenwalda.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-09-28
Nocna i Świąteczna opieka zdrowotna bez zmian od 1 października w MZOZ Lędziny
Drodzy Mieszkańcy informujemy, iż nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w Przychodni Specjalistycznej MZOZ Lędziny przy ul. Pokoju 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, nr tel (32) 326 62 53, (32) 326 73 74

Ślubowanie pierwszoklasistów Powiatowego Zespołu Szkół

2011-11-22

Wieczorem 18 listopada br. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. Uroczystość miała miejsce w niezwykłej scenerii przy świetle lamp oraz pochodni.

Uczestniczyli w niej rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele lędzińskiego PZS i zaproszeni oficjalni goście: wicestarosta powiatu bieruńsko - lędzińskiego Henryk Barcik, wiceburmistrz Marek Bania, mjr Arkadiusz Bartnik z WKU w Tychach, komendant powiatowy policji Mariusz Dziadek, starszy sekcyjny Tomasz Kostyra z PSP w Tychach i Krystyna Czajowska, dyrektor Ośrodka Edukacji w Bieruniu.

 

Po odegraniu hymnu państwowego wszyscy pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie dyrektor szkoły i wicestarosta wręczyli symbolicznie chusty z herbem powiatu bieruńsko - ledzińskiego dowódcom klas mundurowych, ufundowane przez starostwo powiatowe wszystkim pierwszoklasistom.

 

Na zakończenie odbyła się defilada klas mundurowych, a potem wszyscy udali się do auli szkolnej na okolicznościowy poczęstunek.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij