2017-10-18
Zakończono weryfikację oddanych głosów na poszczególne zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Znane są już wyniki głosowania.
2017-10-18
17 Października Gmina Lędziny wraz z Radnymi zorganizowała akcję pn."Poduszka dla Maluszka". W ramach akcji wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci z Miejskiego żłobka otrzymały od Pani Burmistrz poduszki do spania i przytulania.
2017-10-05
W środę, 4 października w przedszkolu znajdującym się w SP2 odbyło się głośne czytanie przedszkolakom, w którym udział wzięły: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Poseł na Sejm Ewa Kołodziej.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-08-22
SPRAWDŹ KORZYŚCI Z POWOŁANIA ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO
2017-10-05
Pragniemy poinformować właścicieli nieruchomości i mieszkańców Miasta Lędziny, że została zakończona procedura zmiany nazwy ulicy Lucjana Szenwalda.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-09-28
Nocna i Świąteczna opieka zdrowotna bez zmian od 1 października w MZOZ Lędziny
Drodzy Mieszkańcy informujemy, iż nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w Przychodni Specjalistycznej MZOZ Lędziny przy ul. Pokoju 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, nr tel (32) 326 62 53, (32) 326 73 74

Rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Bieruńsko - Lędzińskiego

2012-11-21

16 listopada w hali sportowej Ośrodka Centrum odbyły się indywidualne mistrzostwa szkół podstawowych i gimnazjów w tenisie stołowym o Puchar Starosty Bieruńsko - Lędzińskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 72 zawodników z terenu powiatu. Najwięcej sukcesów odnotowali lędzinianie, zdobywając aż 8 pucharów na dwanaście ogółem.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Gimnazja

kat. dziewcząt:

I miejsce Paulina Sroczyńska - Gimnazjum nr 2 w Lędzinach

II miejsce Daria Niklas - Gimnazjum nr 2 w Lędzinach

III miejsce Iza Błaszczyk - Gimnazjum w Chełmie Śląskim

kat. chłopców:

I miejsce Jędrzej Krawczyk - Gimnazjum nr 2 w Lędzinach

II miejsce Jakub Gaweł - Gimnazjum nr 1 w Lędzinach

III miejsce Dawid Waliczek - Gimnazjum nr 1 w Lędzinach

 

Szkoły Podstawowe:

kat. dziewcząt:

I miejsce Aleksandra Drewniak - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lędzinach

II miejsce Aleksandra Gaweł - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lędzinach

III miejsce Patrycja Karkoszka - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach

kat. chłopców:

I miejsce Jakub Mołczan - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Ślaskim

II miejsce Jakub Błaszczyk - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim

III miejsce Mateusz Kijewski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim

 

Organizatorami turnieju byli Fundacja Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki w Lędzinach, Starostwo Bieruńsko - Lędzińskie, Klub Tenisa Stołowego „Lędziny", Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach.  Sędziowali go Tadeusz Kufel, wiceprezes KTS Lędziny i Gabriela Włodarczyk, nauczycielka SP 3 Lędziny. Puchary w imieniu starosty wręczał Eugeniusz Pluszczyk z Fundacji Rozwoju Sportu..., kierownik organizacyjny zawodów.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij