2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Pszczelarze zakończyli sezon

2013-11-05

W sobotę 19 października w kościele pw. Św. Piotra i Pawła odbyła się msza św. na zakończenie sezonu pszczelarskiego. Uczestniczyli w niej pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy „Bieruń” skupiającego hodowców z Bierunia Lędzin, Imielinia i Chełmu Śl.

 

Mszę koncelebrował proboszcz parafii Ryszard Breguła, pełniący również funkcję kapelana koła. Do mszy asystował poczet sztandarowy pszczelarzy Dariusza Rak, Edwarda Szwedy i Pawła Szyja, na organach grał Jerzy Jurowicz. Po zakończonym nabożeństwie wykonano wspólne zdjęcie, a dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie Koła, które otworzył prezes Stanisław Czempas wznosząc tradycyjny toast lampką miodu pitnego za udany tegoroczne zbiory i za pomyślność w przyszłym roku.

Uroczyste zakończenie sezonu stało się już tradycją. Jest ono okazją do większej integracji miłośników pszczelarstwa, wymiany doświadczeń , a także miłego spędzenia czasu we własnym gronie.

 

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij