2017-10-18
Zakończono weryfikację oddanych głosów na poszczególne zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Znane są już wyniki głosowania.
2017-10-18
17 Października Gmina Lędziny wraz z Radnymi zorganizowała akcję pn."Poduszka dla Maluszka". W ramach akcji wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci z Miejskiego żłobka otrzymały od Pani Burmistrz poduszki do spania i przytulania.
2017-10-05
W środę, 4 października w przedszkolu znajdującym się w SP2 odbyło się głośne czytanie przedszkolakom, w którym udział wzięły: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Poseł na Sejm Ewa Kołodziej.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-08-22
SPRAWDŹ KORZYŚCI Z POWOŁANIA ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO
2017-10-05
Pragniemy poinformować właścicieli nieruchomości i mieszkańców Miasta Lędziny, że została zakończona procedura zmiany nazwy ulicy Lucjana Szenwalda.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-09-28
Nocna i Świąteczna opieka zdrowotna bez zmian od 1 października w MZOZ Lędziny
Drodzy Mieszkańcy informujemy, iż nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w Przychodni Specjalistycznej MZOZ Lędziny przy ul. Pokoju 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, nr tel (32) 326 62 53, (32) 326 73 74

Przegląd orkiestr dętych na bieruńskim rynku

2009-05-22
Piękna słoneczna pogoda sprzyjała melomanom, którzy w niedzielne popołudnie, 17 maja, licznie zgromadzili się na rynku Bierunia podczas IV Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim.

Przegląd rozpoczął półgodzinny wspólny występ wszystkich orkiestr, po czym Orkiestra Garnizonowa Sił Powietrznych w Bytomiu pod batutą kapelmistrza kpt.Jacka Kowalskiego zaprezentowała bardzo widowiskowy pokaz musztry paradnej.

 

W dalszej kolejności koncertowały Zakładowa Orkiestra Dęta KWK „Ziemowit" w Lędzinach (kierownik i dyrygent Bronisław Latocha), uznawana za najstarszą orkiestrę w Europie - Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka" ((kierownik Adam Czyżowski), Imielińska Orkiestra Dęta ((kierownik i dyrygent Andrzej Król) oraz Zakładowa Orkiestra Dęta KWK „Piast" w Bieruniu (gospodarz Marian Lubina, a kapelmistrz Andrzej Sapiński). Po blisko 3-godzinnych występach w ramach przeglądu starosta Piotr Czarnynoga wręczył przedstawicielom orkiestr statuetki i dyplomy, a nastepnie można było nie tylko podziwiać dwugodzinny koncert Siemianowickiej Orkiestry Rozrywkowej pod dyrekcją Joachima Krzyka, ale także potańczyć przy jej dźwiękach.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij