2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Przegląd orkiestr dętych na bieruńskim rynku

2009-05-22
Piękna słoneczna pogoda sprzyjała melomanom, którzy w niedzielne popołudnie, 17 maja, licznie zgromadzili się na rynku Bierunia podczas IV Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim.

Przegląd rozpoczął półgodzinny wspólny występ wszystkich orkiestr, po czym Orkiestra Garnizonowa Sił Powietrznych w Bytomiu pod batutą kapelmistrza kpt.Jacka Kowalskiego zaprezentowała bardzo widowiskowy pokaz musztry paradnej.

 

W dalszej kolejności koncertowały Zakładowa Orkiestra Dęta KWK „Ziemowit" w Lędzinach (kierownik i dyrygent Bronisław Latocha), uznawana za najstarszą orkiestrę w Europie - Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka" ((kierownik Adam Czyżowski), Imielińska Orkiestra Dęta ((kierownik i dyrygent Andrzej Król) oraz Zakładowa Orkiestra Dęta KWK „Piast" w Bieruniu (gospodarz Marian Lubina, a kapelmistrz Andrzej Sapiński). Po blisko 3-godzinnych występach w ramach przeglądu starosta Piotr Czarnynoga wręczył przedstawicielom orkiestr statuetki i dyplomy, a nastepnie można było nie tylko podziwiać dwugodzinny koncert Siemianowickiej Orkiestry Rozrywkowej pod dyrekcją Joachima Krzyka, ale także potańczyć przy jej dźwiękach.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij