Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Promesy wręczone

2019-09-13

12 wrześnie 2019 roku w budynku Urzędu Miasta w Lędzinach Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski przekazał na ręce Burmistrza Miasta Lędziny symboliczny czek o wartości 540 256,50   zł . Środki finansowe pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) i będą przeznaczone na dalsze prace związane z modernizacją naszej infrastruktury drogowej.

Promesy zostały wręczone też reprezentantom gmin powiatu bieruńsko lędzińskiego.

“Moja wizyta związana jest z Funduszem Dróg Samorządowych.  Do 2018 roku Polski Parlament, Posłowie i Senatorowie podjęli decyzję o tym żeby utworzyć z inspiracji i z inicjatywy rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego Fundusz Dróg Samorządowych. Ten Fundusz ma na celu znaczącą poprawę jakości infrastruktury drogowej (...) W całym funduszu znajdzie się kwota ok 6 mld złotych, to są pieniądze historyczne, ale one mają swoją wagę nie tylko wyrażoną w samej kwocie, ale przede wszystkim w celach i zadaniach jakie mają osiągnąć. Mają doprowadzić od takiego stanu aby drogi gminne i powiatowe był jak najbezpieczniejsze, żeby ta infrastruktura była nowoczesna, żeby nasi mieszkańcy i obywatele mieli te przeświadczenie, że dojazd do szkoły, żłobka, przedszkola, do lekarza, do sklepu, do pracy, wszędzie tam gdzie jest potrzeba życia dnia codziennego mogli, poruszać się arteriami nowoczesnym, przede wszystkim bezpiecznymi z nowoczesnymi rozwiązaniami infrastruktury drogowej. Nowoczesne skrzyżowania, chodniki, przejścia dla pieszych, instalacje świetlne, drogi rowerowe to wszystko jest niezbędne do tego, żeby mieszkańcy mieli to przekonanie, że poruszają się po drogach dogodnych i bezpiecznych.” mówi Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski  

 

Środki przekazane samorządom w ramach FDS pozwolą na budowę, przebudowę i remont dróg. Dzięki rządowemu wsparciu możliwe będzie zachowanie sieci drogowej we właściwym stanie i zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z niej mieszkańcom. Dla wielu powiatów i gmin zbyt niskie dochody były dotychczas przeszkodą dla realizacji koniecznych inwestycji. Teraz samorządy mogą liczyć na wsparcie w wysokości nawet 80 proc. wartości realizowanych zadań.  

 

Podczas uroczystości obecni byli m.in Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek, Senator RP - Czesław Ryszka, Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego – Michał Fijałkowski, Przewodnicząca Rady Miasta Lędziny - Maria Głos wraz z Radnymi, Starosta Powiatu Bieruńsko Lędzińskiego - Bernard Bednorz, Burmistrz Miasta Bierunia - Krystian Grzesica, Burmistrz Miasta Imielin - Jan Chwiędacz, Wójt Gminy Bojszowy – Adam Duczmal, Przedstawiciele z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Dyrektorzy Gminnych Jednostek Organizacyjnych i Prezesi Spółek.  

 

Podczas spotkania była również okazja do zaprezentowania Urzędu Miasta Lędziny po zakończonej termomodernizacji budynku.  

 

Jest nam niezmiernie miło, że na tak ważną uroczystość została wybrana nasza Gmina.

dsc07963.jpg
fot.jacekfilipiakwww.mediajf.pl__23.jpg
fot.jacekfilipiakwww.mediajf.pl__21.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij