2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Próbna ewakuacja w PZS Lędziny

2011-04-07

29 marca br. w obecności przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Tychach w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbyła się próbna ewakuacja. Ewakuowano wszystkie klasy biorące udział w zajęciach.

 

Nauczyciele sprawujący nadzór pedagogiczny w czasie ogłoszenia alarmu pożarowego wyprowadzili i ustawili uczniów na placu szkolnym. Po sprawdzeniu obecności wykładowcy złożyli meldunki o ilości ewakuowanych uczniów, co było zgodne z obecnością zapisaną w dziennikach lekcyjnych w tym dniu. Ewakuacja przebiegła bardzo szybko i sprawnie.

 

3 ciężkie wozy bojowe jednostki PSP w Tychach rozpoczęły akcję z wykorzystaniem drabiny strażackiej. Następnie uczniowie z klasy ochrony przeciwpożarowej demonstrowali kolejność czynności przy użyciu gaśnicy pianowej. Uczniowie mieli również okazję obejrzenia pokazu ewakuacji z drugiego piętra dwojga osób.

 

Na zakończenie dyrekcja szkoły omówiła z nauczycielami wnioski wynikające z przebiegu i rezultatów ewakuacji.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij