2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Prelekcja Zbigniewa Zająca pt.: Mitologia ziemi rodzinnej"

2015-04-14

Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach zaprasza na prelekcję Pana Zbigniewa Zająca pt.: "Mitologia ziemi rodzinnej".  Prelekcja odbędzie się w piątek 24 kwietnia o godzinie 17.00 w sali audiowizualnej na Placu Farskim w Lędzinach.

Wysłuchamy opowieści bogato ilustrowanej starymi mapami i współczesnymi wyobrażeniami duchów i zjaw, które pokazywały się między Klimontem a Wisłą. Dowiemy się o wielu dziwnych zjawiskach, które miały miejsce na terenach dzisiejszego powiatu bieruńsko-lędzińskiego.  Teren ten cechowała mnogość wód – rzek, potoków, jezior, stawów, były to zatem sprzyjające okoliczności, by działy tu się najróżniejsze rzeczy.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij