2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Prelekcja na temat cukrzycy

2012-11-16

W dniu 15 listopada, w siedzibie Lędzińskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin odbyła się prelekcja z cyklu „Większa wiedza - większa tolerancja", tym razem na temat profilaktyki i leczenia cukrzycy. Spotkanie to zostało przygotowane przez pielęgniarki Zespołu Promocji Zdrowia Miejskiego Zespołu opieki Zdrowotnej w Lędzinach.


Dzięki gościnności Miejskiego Ośrodka Kultury, w sali nr 2 miał miejsce wykład „ Z cukrzycą na Ty" przeprowadzony przez mgr Grażynę Ścigała. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchało go ponad 20 osób, członków stowarzyszenia.
Przed i po prelekcji wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość zbadania poziomu glukozy oraz uzyskania porady z zakresu samokontroli i obsługi gleukometrów. Badania wykonywała pielęgniarka Henryka Moskwa.
Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali gleukometry i materiały edukacyjne firmy ABBOTT.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij