2019-06-07
Szanowni Mieszkańcy
Uprzejmie informuję, że w dniu 21 czerwca 2019 r. Urząd Miasta Lędziny będzie nieczynny.
2019-06-14
Ogłoszno konkursy na dyrektora Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach oraz konkurs na dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lędzinach
2019-06-17
Rusza szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Lędzin. Od 1 czerwca składać można propozycje projektów. Okres ich przyjmowania potrwa do 30 czerwca. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich lędzinianie mają do wykorzystania łączną kwotę 250 000 zł.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2019-05-23
2019-06-04
Oficjalne otwarcie miało miejsce w piątkowe popołudnie 31 maja 2019 roku. Na tę chwilę czekało wielu świeżo upieczonych rodziców, a szczególnie ich pociechy. W Lędzinach otwarto nowoczesne przedszkole. Obiekt powstał za kwotę ok 5,9 miliona złotych. Wśród zaproszonych osób obecni byli: parlamentarzyści, samorządowcy na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, gminnym, przedstawiciele instytucji zarządzających oświatą, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz najważniejsi - dzieci wraz z rodzicami.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2019-06-11
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - GŁÓWNY KSIĘGOWY
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Półmetek Wakacji bez uzależnień

2014-07-23

Miejski Ośrodek Kultury jak co roku organizuje w ramach programu " Wakacje bez uzależnień"  wakacje dla dzieci pozostających w domach. Zajęcia prowadzone są  w  Gimnazjum nr 2, Placu Farskim, a także  w  Goławcu - choć dzieci z Goławca  mogą korzystać  z wycieczek ze względu na remont szkoły.  W zajęciach letnich może brać udział każde dziecko z naszego miasta w wieku od 6 do 14 roku życia.

Miejski Ośrodek Kultury przygotował bardzo wiele atrakcji wśród nich zajęcia artystyczne, wyjścia na basen, wyjścia  na spektakle teatralne, seanse filmowe,  wycieczki. Wszystkie atrakcje są ufundowane przez Urząd Miasta Lędziny. Dzieci nieodpłatnie mogą uczestniczyć we wszystkich atrakcjach, a nawet podczas wycieczek otrzymują poczęstunek.

Już w pierwszym tygodni zajęć letnich na dzieci z naszego miasta czekało bardzo wiele atrakcji. Wśród najciekawszych można było  znaleźć zajęcia artystyczne - stacjonarne, przedstawienie profilaktyczne, spotkanie ze Strażakami, Strażą Miejską, a także można było zaszaleć w wodnym świecie Aquadromu w Rudzie Śląskiej.

Dzieci pierwszego dnia tworzyły arcydzieła plastyczne, a także uczestniczyły w grach sportowych pod bacznym okiem opiekunów.  Dzieci i młodzież z ogromnym zaangażowaniem tworzyły  dzieła artystyczne, jak również zacięcie rywalizowały w rozgrywkach sportowych.

Drugi dzień to profilaktyka przedwakacyjna, która zawierała przedstawienie edukacyjne - przestrzegające przed niebezpieczeństwem czyhającym na dzieci w okresie wakacji, a także odbyły się prelekcje dotyczące właściwego  zachowania w chwilach zagrożenia dla życia dzieci podczas wakacyjnych szaleństw. Prelekcje poprowadzili strażacy z OSP Lędzin i  Komendant Straży Miejskiej w Lędzinach Jan Słoninka . 

Trzeciego dnia dwa autokary - prawie 100 dzieci pojechało na wycieczkę do Aquadromu do Rudy Śląskiej .  Tam dzieci pod bacznym okiem instruktorów zażywały kąpieli.

Drugi tydzień zajęć obfitował w  twórczość rękodzielniczą dzieci, a także rozwijano  zdolności plastyczne i manualne. Rozgrywek sportowych oczywiście nie zabrakło - jak na czas wakacyjny przystało. W sali widowiskowo- kinowej w ramach Repliki filmowej zaprezentowany został film pt. : "Dziewczynka z zapałkami"- był to  to film edukacyjny, po którym dzieci uczestniczyły  w aktywnej rozmowie i dyskusji.  W tym tygodniu dzieci miały także możliwość korzystania z basenu krytego w Fundacji Rozwoju Sportu Kultury  Fizycznej i Turystyki w Lędzinach. Uwieńczeniem  drugiego tygodnia zajęć była wycieczka  do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Uczestniczyło w niej  91 osób. Dzieci bardzo żywo reagowały  podczas spotkania ze zwierzętami i aktywnie uczestniczyły w opowiadaniach i dyskusjach prowadzonych przez pracowników ZOO. Tym samym mogły uczestniczyć w "żywej" lekcji biologii. Dowiedziały się również, że jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini-ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt  z łagodnymi  zwierzętami pod nadzorem pracowników ZOO. Mini-ZOO cieszyło się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród.  Dzieci zachwyciła również odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów - jedyna tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie. Dzieci miały okazję zobaczyć dinozaury we właściwych proporcjach.  Wycieczka została podzielona na małe grupy. Każda grupa pod opieką instruktora indywidualnie zwiedzała atrakcje w ZOO . W drodze powrotnej dzieci otrzymały poczęstunek . 

Trzeci tydzień letnich zajęć  rozpoczął się przedstawieniem  o tematyce profilaktycznej dotyczącej pierwszej pomocy - opieka przedmedyczna, a także odbyła się pogadanka o szkodliwych używkach. Dzieci brały aktywny udział w ćwiczeniach na fantomie  - udzielając pierwszej pomocy, a także uczyły się szybkiego reagowania w czasie zagrożenia życia. Aktywnie ćwiczyli resuscytację i właściwe zachowanie, jak również reagowanie w sytuacjach kryzysowych, gdzie może być zagrożone ludzkie życie. Po zajęciach odbył się spektakl - teatr pantomimy, który wskazywał zgubny wpływ niedozwolonych  używek  na ich życie.  Pokazywał dzieciom czym skutkuje  spożywanie używek. Następnego dnia uczestnicy wakacji wzięli udział w projekcji  film pt. „Tim”. Film wyświetlany był w ramach Repliki Festiwalu Filmów dla Dzieci, podczas którego prezentowane filmy są bardzo przyjazne z przekazem wartości i morału. Festiwalowe filmy pobudzają uczestniczące w projekcji  dzieci do głębokich refleksji i rozmyslań. Zaraz po filmie odbyła się aktywna dyskusja,  gdzie dzieci dzieliły się swoimi przeżyciami i wrażeniami.  Wyświetlane seanse są darmowe , nie tylko dla uczestników programu ”Wakacje bez uzależnień”, ale dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta.

Główną atrakcją trzeciego tygodnia była wycieczka do Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie. W Ogrodzie przygotowanych było około 60 stanowisk eksperymentalnych, gdzie poprzez bezpośrednie doświadczenie poznaje się prawa przyrody odczuwając je własnymi zmysłami. Ogród doświadczeń to  miejsce gdzie zabawa splata się z nauką, a fizyka przestaje być trudnym przedmiotem ze szkolnych podręczników. W Ogrodzie każdy może odkryć, że jest cząstką natury i podlega jej prawom. Harmonia ruchu wahadła, piękno barw, wibracja dźwięków poprzez bezpośrednie doświadczanie skłaniają do pobudzania wyobraźni i samodzielnego odkrywania świata. Z wycieczki skorzystało 85 uczestników. W drodze powrotnej dzieci otrzymały poczęstunek .

Czwarty tydzień obfitował w  zajęcia artystyczne, film, przedstawienie teatralne.  Dzieci uczestniczyły w tworzeniu prac wielkopowierzchniowych  o tematyce wakacyjnej. Podczas spaceru na "Zalew" malowały  kredą na asfalcie  pocztówki z wakacji pod bacznym okiem instruktorów.  Po artystycznych i sportowych   zabawach  dzieci uczestniczyły w zajęciach na basenie. Drugiego dnia  w ramach Repliki Festiwalu Filmów dla Dzieci mogły obejrzeć  film  " Tajemniczy chłopiec". Dzieci bardzo długo dyskutowały i omawiały film. Okazał się on  bardzo wartościowym dla dzieci starszych.  We czwartek na dzieci czekało przedstawienie " Brzydkie kaczątko", bardzo barwne i kolorowe oprawione przepiękną muzyką na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Serdecznie zapraszamy dzieci wypoczywające w mieście do aktywnego udziału w zajęciach. Zapisy w siedzibie głównej Miejskiego Ośrodka Kultury  w Lędzinach ul. Hołdunowska 39 , tel. 32 3267833, jeżeli tylko są wolne miejsca.

img_4439.jpg
img_4425.jpg
img_4412.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij