2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Poezja śpiewana w Piaście

2009-11-24

W sobotę 14 listopada miłośnicy poezji z Lędzin i okolic mieli kolejną okazję do wzruszeń uczestnicząc w lirycznym recitalu poezji śpiewanej, przygotowanym w sali Piast przez dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Joannę Figurę.

Gwiazdą wieczoru była wokalistka i aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, Małgorzata Daniłow, której akompaniował Mieczysław Mejza , pianista i kierownik muzyczny Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Grupa uczennic z LO w Bieruniu, przygotowana przez polonistkę Dagmarę Kupczyk, recytowała też wiersze Szymborskiej, Poświatowskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Staffa i Herberta, pełne melancholii jesiennej i tematyki egzystencjalnej.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij