• Zmiana wielkości czcionki
 • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Podsumowanie Wakacji 2021 w Lędzinach

2021-09-29

Piękna, słoneczna aura, wypoczynek w wielu fantastycznych miejscach i miło spędzony czas – tak w skrócie można podsumować minione wakacje 2021 w Lędzinach.

Nie da się ukryć, że okres wakacji, był swego rodzaju “stopniowym powrotem do normalności”, po przerwie spowodowanej pandemią. Tradycyjnie, jak co roku, gmina Lędziny przy współpracy z PGK „Partner”, Ośrodkiem Rekreacyjno-Sportowym „Centrum” i Miejskim Ośrodkiem Kultury przygotowała atrakcyjną ofertę spędzania wakacyjnego czasu.

 

 

Ośrodek Rekreacyjno – Sportowy „Centrum” w ramach akcji Zdrowego Lata 2021 w Lędzinach "Zdrowie mam, bo o Ciebie i siebie dbam" oferował:

 

 1. Dmuchane atrakcje na otwarcie sezonu (kule strachu, kule wodne, miasteczko western, tor przeszkód)
 2. Aerobik rodzinny w wodzie
 3. Zajęcia z płetwonurkiem
 4. Zajęcia z pierwszej pomocy
 5. Zajęcia na trampolinach Jumping Frog Kids
 6. Zajęcia Lego + robotyka
 7. Zajęcia taneczne – salsa
 8. Joga
 9. Zajęcia plastyczne przy dmuchańcu
 10. Piłka wodna
 11. Piłka siatkowa
 12. Gry i zabawy na kortach tenisowych
 13. Zawody Water Challange
 14. Tory wodne WIBIT dostępne w okresie od 25.06.2021 do 22.08.2021

 

 

Ponadto dla najmłodszych wypoczywających udostępniono zlokalizowane na terenach zielonych przy basenie urządzenie rekreacyjne – dmuchaniec, który cieszył się dużą popularnością.

 

 

 

W Miejskim Ośrodku Kultury w Lędzinach odbywały się zajęcia w ramach programu „Kreatywne Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury 2021”. W ramach programu odbywały się zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat o różnorodnej tematyce. Były zajęcia rękodzielnicze, krawieckie, plastyczne, zajęcia z ceramiki, tworzenia biżuterii a nawet zajęcia florystyczne. Po każdych zajęciach uczestnicy mogli zabrać stworzone przez siebie dzieła do domu. Zajęcia miały na celu rozbudzić kreatywność dzieci i wpłynąć na ich wyobraźnię. Patrząc po efektach odnieśliśmy zamierzony skutek. Powstały piękne, niesamowite dzieła wykonane samodzielnie przez dzieci. Powstały gliniane naczynia, maskotki, kompozycje kwiatowe, biżuteria, plecione bransoletki, mydełka glicerynowe, obrazy z mchu reniferowego i wiele innych, zgodnie z harmonogramem zajęć.

Miejski Ośrodek Kultury przygotował szereg pikników na których zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy, wśród atrakcji wyróżnić można:

 

 1. Występy muzyczne
 2. Animacje dla dzieci
 3. Bezpłatny dmuchaniec
 4. Konkursy rodzinne z nagrodami
 5. Malowanie twarzy
 6. Zajęcia sportowe np. przeciąganie liny
 7. Wspólnie spędzony czas przy ognisku
 8. Przejażdżki konne
 9. Święto kolorów z proszkiem „Holi”

 

 

 

 

 

Dzieciom dziękujemy za świetną zabawę, a rodzicom za zaufanie. Do zobaczenia za rok!

 

 

 

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji

 

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov