2018-11-13
Przedmiotem przetargu jest sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Lędzinach, przy ul. Szkolnej, oznaczonej jako działka numer 2828/35 o powierzchni 0,1813 ha. Cena wywoławcza nieruchomości: 129 000,00 zł Wadium ustalone zostało na kwotę: 12 900,00 zł Wniesienie wadium - w pieniądzu - w terminie do dnia 5 grudnia 2018 r. Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się w dniu 11 grudnia 2018 r. o godz. 11.00 w sali 013 Urzędu Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55.
2018-06-05
SPRZEDAŻ DZIAŁEK o numerach 2549/157 o pow. 0,1100 ha, 2625/157 o pow. 0,0253 ha, 2626/157 o pow. 0,6404 ha o łącznej powierzchni 0,7757 ha, położonej w Lędzinach, obrębie geodezyjnym Lędziny, na karcie mapy 4 przy ul. Hołdunowskiej. Cena wywoławcza: 650 000,00 zł + VAT wg stawki 23%. Przetarg odbędzie się w dniu 23 listopada 2018 r. o godz. 11.00 w sali 013 Urzędu Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55. Wpłata wadium w kwocie 65 000,00 zł do dnia 19 listopada 2018 r.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2018-09-04
Przedmiotem przetargu jest sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Lędzinach, arkusz mapy 5 przy ul. Szkolnej, oznaczonej jako działka numer 2907/35 o powierzchni 0,1196 ha, zapisanej w jednostce rejestrowej gruntów pod pozycją 2718, symbol użytku: RV-0,1190 ha (grunty orne), PsV-0,0006 ha (pastwiska trwałe). Cena wywoławcza nieruchomości: 85 000,00 zł. Wadium ustalone zostało na kwotę: 8 500,00 zł. Wniesienie wadium - w pieniądzu - w terminie do dnia 1 października 2018 r.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Podsumowanie Dni Lędzin!!!

2009-06-25

W dniach 12 ,13,14 czerwca po raz pierwszy w Lędzinach odbyły się  „Dni Lędzin". Przez trzy dni każdy z mieszkańców Lędzin mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Burmistrz miasta Wiesław Stambrowski oficjalnie rozpoczął obchody przecinając biało - czerwoną wstęgę, Skarbnik Miasta Irena Gajer uroczyście przekazała symboliczny klucz do wrót miasta mieszkańcom Lędzin Markowi i Krystynie Chrobok. Zostały wypuszczone także gołębie jako symbol miłości, szczęścia i pokoju przez  Prezesa Jerzego Drabika ze Związku Hodowców Gołębi Pocztowych oddział w Lędzinach.

 

Pierwszy dzień obchodów  przebiegał pod hasłem „Dni edukacji i oświaty". Każda lędzińska placówka oświatowa miała szansę, by zaprezentować się podczas występów na scenie. Bez względu na wiek, poziom artystyczny występów młodych wykonawców był zdumiewający i bardzo wysoki. Każde z wystąpień nagradzane było gromkimi brawami a także symboliczną statuetką i podziękowaniem z rąk Burmistrza Miasta Lędziny Wiesława Stambrowskiego. Szkoły również przygotowały stoiska, na których mieszkańcy Lędzin mogli zobaczyć dorobek artystyczny naszych placówek oświatowych. Każdy stoisko było bardzo ciekawe i kolorowe, pełne niespodzianek. Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Lędzinach Joanna Wicik zapraszała wszystkich mieszkańców do wioski indiańskiej ( boisko sportowe), gdzie każdy przez kilka godzin mógł stać się Siuksem. W wiosce można było zobaczyć styl życia Indian, uczestniczyć w tańcach rytualnych, postrzelać z łuku a także porzucać toporkiem.

 

Na zakończenie pierwszego dnia wystąpiła Eleni. Artystka, swoim koncertem wywołała wiele wzruszeń i wspomnień zwłaszcza u starszych mieszkańców Lędzin, gdzie w oku można było zobaczyć łzę. Wspólnie z piosenkarką obecni na koncercie słuchacze  śpiewali i kołysali się do jakże pełnych liryki utworów. Po koncercie, każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymać autograf artystki, która chętnie spotkała się z mieszkańcami Lędzin.

 

Drugi dzień przebiegał pod hasłem  „Dzień sportu". Już od wczesnych godzin rannych odbywały się konkurencje i zawody sportowe. Na terenie boiska MKS Lędziny odbył  się mecz  Lędziny CUP 2009 o puchar Burmistrza Miasta, natomiast na terenie Fundacji  Rozwoju Sportu  Kultury i Turystyki miały miejsce otwarte turnieje sportowe tj. szachy, tenis stołowy, siatkówka, turniej tańca towarzyskiego par i solistek „Wir" Mysłowice oraz turniej tenisa ziemnego na korcie tenisowym . Od godz. 8.00 odbywały się zawody wędkarskie na Osadniku-zbiorniku wody KWK „Ziemowit".    Od godziny 14.00 na zalewie „rogalik" odbył się pokaz „quadów" grupy Adama Siewierskiego. Emocji było wiele, zwłaszcza, że zawodnicy pokonywali trudne warunki  z ogromną prędkością.

 

Od godziny 16.00 podziwialiśmy pokazy amatorskie Strong Man. Sam pokaz wzbudzał wiele emocji, zwłaszcza, że uczestniczyli w nim nasi mieszkańcy. Około godziny 18.00  przy dźwiękach muzyki granej przez dumnie maszerujących dudziarzy odbyły się profesjonalne zawody Strong Man. Zawodnicy demonstrowali swoją nadludzką siłę podnosząc ogromnej wagi opony, belki a także samochody. Na zakończenia odbył się Pokaz Harleyów - „Grupa SBL".

 

W ostatnim dniu uroczystych obchodów „ Dni Lędzin - „Dniu Przedsiębiorców i Partnerstwa" wydarzyło się wiele ciekawych atrakcji. Lędzińscy przedsiębiorcy prezentowali swoje firmy. Tego dnia podziwialiśmy występy grup artystycznych działających w naszym mieście, a także usłyszeliśmy koncert w wykonaniu artystów z miasta partnerskiego Lędzin - Unicova. Występy rozpoczęła Orkiestra Dęta KWK „Ziemowit".  Na scenie prezentowały się zespoły Miejskiego Ośrodka Kultury tj. „Lędzinianie" „Stars Show" , „Inside" , „Ars Nova: , „Young Band" „Blue Band" , Duet gitarowy i solistka, Zespół break dance z Darkiem Krylą.  Gwiazdą wieczoru był zespół „Trubadurzy", który swoim koncertem zakończył obchody Dni Lędzin. Publiczność bawiła się, tańczyła, śpiewała do znanych i lubianych utworów legendarnego zespołu „Trubadurzy". Po koncercie można było zrobić sobie wspólną fotografię, zebrać autografy członków zespołu.

 

Wśród atrakcji trzech dni obchodów można było polecieć balonem, skakać na dmuchańcach, podziwiać pokazy lotnicze, odwiedzić wystawę samochodów „FIAT AUTO- HIT", zobaczyć wystawę Koła Łowieckiego, wystawę Pszczelarzy, wystawy stowarzyszeń lędzińskich, można było wziąć udział w konkursach plastycznych organizowanych przez Klub Plastyka „Kontrast",  zakupić rękodzieła artystyczne DDPS, Ośrodka Błogosławiona Karolina, a także smacznie zjeść.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z Dni Lędzin  w galerii http://www.ledziny.pl/index.php?id=320

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij