Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Piknik Rodzinny w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach

2017-05-22

20 maja, w godzinach 11.00 - 15.00 w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbył się Piknik Rodzinny. Z atrakcji przygotowanych przez społeczność PZS skorzystało około 500 osób. Wszyscy goście byli częstowani grochówką, grillowanymi kiełbaskami, ciastem i napojami.

Atrakcji konkursowych była cała masa.

Jedną z nich był konkurs pn.: "Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach. Znam i lubię", który został rozstrzygnięty już na zakończenie Pikniku. Nagrodami w konkursie były: rower ufundowany przez Radę Rodziców, dwa tablety ufundowane przez PZS oraz sprzęt sportowy ufundowany przez Akademię Sportu w Lędzinach.

 

Kolejny konkurs przygotowany z kolei przez Starostwo Powiatowe w Bieruniu to "Selfik", który rozstrzygnięty zostanie w pierwszych dniach czerwca, a nagrodą w nim będzie kamera sportowa.

 

Ponadto dla gości Pikniku przygotowano:


1. Turniej "League of Legends Teams". W turnieju uczestniczyły cztery pięcioosobowe drużyny z gimnazjów:
Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach,
Gimnazjum nr 2 im. Gustawa Morcinka w Lędzinach,
Gimnazjum nr 3 w Lędzinach,
oraz Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie.
Zwycięzcą turnieju "League of Legends Teams" okazała się drużyna z Gimnazjum nr 3 w Lędzinach (Goławiec), która została uhonorowana pucharami.
Podobnie jak na prestiżowych zawodach League of Legends, przez cały czas trwania rozgrywek dostępna była transmisja na żywo aktualnie walczących drużyn.

 

Obsługę techniczną turnieju sprawowało 5 uczniów drugiej klasy technikum informatycznego PZS w Lędzinach. Sędzią głównym turnieju był uczeń Paweł Lysko, sędzią pomocniczym Mateusz Grodziński z 2D.

 


2. Pokaz wozów strażackich i policyjnych i różnorodnego sprzętu wojskowego z WKU w Tychach, strażackiego z OSP Lędziny i Komendy Miejskiej PSP w Tychach, a także policyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.


3. Dla najmłodszych udostępniony był zamek dmuchany.


4. Zabiegi kosmetyczne i makijaż były przeprowadzane dla chętnych gości - przez słuchaczki szkoły policealnej kształcące się w zawodzie technik usług kosmetycznych.


5. Pokaz sztuk walki dzieci w wieku 7 - 9 lat, które są szkolone przez nauczycielkę PZS w Lędzinach- panią  Joannę Poradzisz - Krupę.


6. Rozegrany został mecz pomiędzy przedstawicielami PZS w Lędzinach i Urzędu Miasta Lędziny. W tym roku wygrał Urząd Miasta Lędziny.


7. W auli szkolnej odbywały się występy zarówno uczniów PZS w Lędzinach, jak też uczniów z zaprzyjaźnionych gimnazjów.


8. Kiermasz książkowy prowadzony przez przedstawicieli Rady Rodziców.

 

Wśród gości obecnych na pikniku były min.: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach Beata Białowąs.

 

Ponadto podczas Pikniku zaprezentowane zostały świetnie wyposażone pracownie oraz wszystkie kierunki, w jakich kształci PZS w Lędzinach. W pracowniach na naszych gości czekały różnorodne ciekawostki i atrakcje, jak np. pokaz robotów czy praca drukarki 3D.

 

W naszym Liceum Ogólnokształcącym funkcjonują klasy mundurowe: policyjna, mundurowa i ochrony przeciwpożarowej.

 

Do Technikum im. Anielina Fabery absolwenci gimnazjów zapraszani są do kształcenia się w zawodach: technik elektryk z elementami automatyki przemysłowej, technik ekonomista (inwestowanie pieniędzy), technik informatyk z elementami robotyki, technik mechanik (obrabiarki CNC), technik urządzeń i systemów energii odnawialnej i technik logistyk z elementami pracy spedytora. Nowością od 1 września będzie poszukiwany kierunek technik architektury krajobrazu.

Branżowa Szkoła I stopnia to klasy wielozawodowe, a to oznacza, że uczniowie mogą uczyć się w wybranym przez siebie zawodzie.

W Szkole Policealnej dla dorosłych też już trwa nabór do zawodu technik usług kosmetycznych. Zajęcia w tej szkole odbywają się co 2 tygodnie w weekendy, w doskonale wyposażonej pracowni.

 

Żródło:

PZS Lędziny

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć z Pikniku

znajduje się w dziale FOTOGALERIA,

w zakładce Z ŻYCIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI:

Kliknij tutaj

 

 

 

20.jpg
56318.jpg
4632.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij