2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-10-18
Zakończono weryfikację oddanych głosów na poszczególne zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Znane są już wyniki głosowania.
2017-10-18
17 Października Gmina Lędziny wraz z Radnymi zorganizowała akcję pn."Poduszka dla Maluszka". W ramach akcji wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci z Miejskiego żłobka otrzymały od Pani Burmistrz poduszki do spania i przytulania.
2017-10-26
Nowe informacje w sprawie wypłaty świadczenia rekompensacyjnego z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla
2017-10-05
W środę, 4 października w przedszkolu znajdującym się w SP2 odbyło się głośne czytanie przedszkolakom, w którym udział wzięły: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Poseł na Sejm Ewa Kołodziej.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-08-22
SPRAWDŹ KORZYŚCI Z POWOŁANIA ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO
2017-10-05
Pragniemy poinformować właścicieli nieruchomości i mieszkańców Miasta Lędziny, że została zakończona procedura zmiany nazwy ulicy Lucjana Szenwalda.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-09-28
Nocna i Świąteczna opieka zdrowotna bez zmian od 1 października w MZOZ Lędziny
Drodzy Mieszkańcy informujemy, iż nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w Przychodni Specjalistycznej MZOZ Lędziny przy ul. Pokoju 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, nr tel (32) 326 62 53, (32) 326 73 74

Piknik Rodzinny w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach

2017-05-22

20 maja, w godzinach 11.00 - 15.00 w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbył się Piknik Rodzinny. Z atrakcji przygotowanych przez społeczność PZS skorzystało około 500 osób. Wszyscy goście byli częstowani grochówką, grillowanymi kiełbaskami, ciastem i napojami.

Atrakcji konkursowych była cała masa.

Jedną z nich był konkurs pn.: "Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach. Znam i lubię", który został rozstrzygnięty już na zakończenie Pikniku. Nagrodami w konkursie były: rower ufundowany przez Radę Rodziców, dwa tablety ufundowane przez PZS oraz sprzęt sportowy ufundowany przez Akademię Sportu w Lędzinach.

 

Kolejny konkurs przygotowany z kolei przez Starostwo Powiatowe w Bieruniu to "Selfik", który rozstrzygnięty zostanie w pierwszych dniach czerwca, a nagrodą w nim będzie kamera sportowa.

 

Ponadto dla gości Pikniku przygotowano:


1. Turniej "League of Legends Teams". W turnieju uczestniczyły cztery pięcioosobowe drużyny z gimnazjów:
Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach,
Gimnazjum nr 2 im. Gustawa Morcinka w Lędzinach,
Gimnazjum nr 3 w Lędzinach,
oraz Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie.
Zwycięzcą turnieju "League of Legends Teams" okazała się drużyna z Gimnazjum nr 3 w Lędzinach (Goławiec), która została uhonorowana pucharami.
Podobnie jak na prestiżowych zawodach League of Legends, przez cały czas trwania rozgrywek dostępna była transmisja na żywo aktualnie walczących drużyn.

 

Obsługę techniczną turnieju sprawowało 5 uczniów drugiej klasy technikum informatycznego PZS w Lędzinach. Sędzią głównym turnieju był uczeń Paweł Lysko, sędzią pomocniczym Mateusz Grodziński z 2D.

 


2. Pokaz wozów strażackich i policyjnych i różnorodnego sprzętu wojskowego z WKU w Tychach, strażackiego z OSP Lędziny i Komendy Miejskiej PSP w Tychach, a także policyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.


3. Dla najmłodszych udostępniony był zamek dmuchany.


4. Zabiegi kosmetyczne i makijaż były przeprowadzane dla chętnych gości - przez słuchaczki szkoły policealnej kształcące się w zawodzie technik usług kosmetycznych.


5. Pokaz sztuk walki dzieci w wieku 7 - 9 lat, które są szkolone przez nauczycielkę PZS w Lędzinach- panią  Joannę Poradzisz - Krupę.


6. Rozegrany został mecz pomiędzy przedstawicielami PZS w Lędzinach i Urzędu Miasta Lędziny. W tym roku wygrał Urząd Miasta Lędziny.


7. W auli szkolnej odbywały się występy zarówno uczniów PZS w Lędzinach, jak też uczniów z zaprzyjaźnionych gimnazjów.


8. Kiermasz książkowy prowadzony przez przedstawicieli Rady Rodziców.

 

Wśród gości obecnych na pikniku były min.: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach Beata Białowąs.

 

Ponadto podczas Pikniku zaprezentowane zostały świetnie wyposażone pracownie oraz wszystkie kierunki, w jakich kształci PZS w Lędzinach. W pracowniach na naszych gości czekały różnorodne ciekawostki i atrakcje, jak np. pokaz robotów czy praca drukarki 3D.

 

W naszym Liceum Ogólnokształcącym funkcjonują klasy mundurowe: policyjna, mundurowa i ochrony przeciwpożarowej.

 

Do Technikum im. Anielina Fabery absolwenci gimnazjów zapraszani są do kształcenia się w zawodach: technik elektryk z elementami automatyki przemysłowej, technik ekonomista (inwestowanie pieniędzy), technik informatyk z elementami robotyki, technik mechanik (obrabiarki CNC), technik urządzeń i systemów energii odnawialnej i technik logistyk z elementami pracy spedytora. Nowością od 1 września będzie poszukiwany kierunek technik architektury krajobrazu.

Branżowa Szkoła I stopnia to klasy wielozawodowe, a to oznacza, że uczniowie mogą uczyć się w wybranym przez siebie zawodzie.

W Szkole Policealnej dla dorosłych też już trwa nabór do zawodu technik usług kosmetycznych. Zajęcia w tej szkole odbywają się co 2 tygodnie w weekendy, w doskonale wyposażonej pracowni.

 

Żródło:

PZS Lędziny

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć z Pikniku

znajduje się w dziale FOTOGALERIA,

w zakładce Z ŻYCIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI:

Kliknij tutaj

 

 

 

20.jpg
56318.jpg
4632.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij