• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Pierwszy tydzień ferii w Mok - u

20 stycznia 2020

Budowały karmniki, tworzyły zielone ogrody i obrazy, były też i zajęcia taneczne. Tak dzieci spędzały czas podczas warsztatów, które zorganizowano w pierwszym tygodniu ferii w Miejskim Ośrodku Kultury w Lędzinach.

- Dzieci wykazały się dużą wyobraźnią. Samodzielnie zrobiły m.in. mydlane bukieciki kwiatów, upiekły pyszne ciasteczka owocowe, na bazie mchu i piasku stworzyły zielone obrazy - mówi Agnieszki Czerniak z lędzińskiego MOK-u, która koordynowała zajęcia.

 

Warsztaty prowadzono w dwóch piętnastoosobowych grupach. Wykorzystując różne techniki dzieci wykonywały notesy w ozdobnej oprawie, w szklanych słoikach sadząc rośliny stworzyły zielone ogrody, według własnego projektu ozdabiały koszulki. Wykazały się też ekspresją ruchową podczas zajęć tanecznych.

 

Uczestnicy wzięli udział także w prelekcji. O bezpieczeństwie podczas wakacji zimowych mówili policjanci z Państwowej Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. Przed maluchami kolejne zajęcia rękodzielnicze, florystyczne, ceramiczne, szachowe, a także bal karnawałowy.

 

Filmy animowane w ramach ferii

 

W najbliższy wtorek (21 stycznia) i czwartek (23 stycznia) o godz. 9.00 zapraszamy dzieci, a także rodziców na kolejne bezpłatne projekcje filmowe w ramach ferii. W tych dniach, w sali widowiskowej "Piat" (ul. Lędzińska 55) wyświetlane będą filmy animowane. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov