Ochotnicza Straż Pożarna

Dane teleadresowe:

Ochotnicza Straż Pożarna

Ul. Ks. Kontnego 34

43-140 Lędziny

Tel.: 32 216-62-57

e-mail: ledziny@interia.eu

Jednostka OSP Lędziny działa od 1911 roku. Ma już 105 lat. Dzielnie służy w niej 66 strażaków, z czego 30 osób to członkowie czynni. W skład jej struktur wchodzi też Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która liczy aktualnie kilkunastu członków.

Ochotnicza Straż Pożarna Lędziny to jednostka, która łączy nowoczesność z tradycją. Nowatorski sprzęt i profesjonalne wyszkolenie strażaków gwarantują prawidłowe działanie podczas każdego rodzaju akcji. Podstawowymi celami i zadaniami Ochotniczej Straży Pożarnej jest prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom, udział w akcjach ratowniczych przeproadzonych w czasie pożarów oraz innych zdarzeń niebezpiecznych i klęsk, a także informowanie ludności o istniejących zagrożeniach. Druhowie prowadzą też działania profilaktyczne skierowane głównie do młodzieży.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij