2017-09-18
Jest już nowy, Wrześniowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury!
2017-10-05
W środę, 4 października w przedszkolu znajdującym się w SP2 odbyło się głośne czytanie przedszkolakom, w którym udział wzięły: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Poseł na Sejm Ewa Kołodziej.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-08-22
SPRAWDŹ KORZYŚCI Z POWOŁANIA ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO
2017-10-05
Pragniemy poinformować właścicieli nieruchomości i mieszkańców Miasta Lędziny, że została zakończona procedura zmiany nazwy ulicy Lucjana Szenwalda.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-09-28
Nocna i Świąteczna opieka zdrowotna bez zmian od 1 października w MZOZ Lędziny
Drodzy Mieszkańcy informujemy, iż nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w Przychodni Specjalistycznej MZOZ Lędziny przy ul. Pokoju 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, nr tel (32) 326 62 53, (32) 326 73 74

Olimpiada językowa z jezyka angielskiego

2009-11-13

6 listopada br. w Urzędzie Miasta odbył się finał II Edycji Olimpiady z Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów Miasta Lędziny pod hasłem English as an international communication tool.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Adrianna Brzozowska z SP nr 1.  Nagrodą dla laureatki jest wyjazd na warsztaty językowe w Londynie. II miejsce w tej samej kategorii przypadło Julii Czudaj z SP nr 3. Firma Angmen ufundowała dla niej roczny kurs języka angielskiego. Natomiast III miejsce zdobył Kamil Żmijewski z SP nr 1. Kamil otrzymał materiały do nauki języka angielskiego.

 

W kategorii Gimnazja podział nagród przedstawia się następująco:

  • I miejsce Sebastian Balion - Zespół Szkół, wyjazd na warsztaty językowe w Londynie, organizowane przez firmę Angmen
  • II miejsce Sylwia Woźniak - Zespół Szkół - roczny kurs języka angielskiego w lędzińskiej placówce firmy Angmen
  • III miejsce Sylwia Maślorz - G2 - materiały do nauki języka angielskiego

Nagrody wręczył Burmistrz Miasta i dyrektor firmy Angmen, Mariusz Drogokupiec.  Organizatorem olimpiady jest Urząd Miasta i Firma Edukacyjna Angmen z Lędzin.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij