2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Ogólnopolski Dzień Głosnego Czytania

2016-10-03

Lędzińska Miejska Biblioteka Publiczna przyłączyła sie do akcji promowania głośnego czytania dzieciom, która odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony został przez Polską Izbę Książki. Odbył się w tym roku już po raz szesnasty.

 

29 września bibliotekarki z lędzińskiej MBP odwiedzały placówki oświatowe w Lędzinach, min.: Żłobek Miejski i Miejskie Przedszkole nr 1 i głośno czytały dzieciom.

 

Celem akcji jest promowanie czytania na głos pociechom. Praktyka taka wpływa bowiem korzystnie na rozwój intelektualny dzieci. Koordynatorem akcji w Lędzinach była Pani Agnieszka Kucharewicz.

 

Warto przypomnieć, że w ramach tejże akcji, 26 września w Urzędzie Miasta w Lędzinach gościła Pani Poseł Ewa Kołodziej, która wspólnie z Panią Burmistrz Krystyną Wróbel czytały na głos grupce przedszkolaków.

 

Kliknij tutaj - Głośne czytanie dzieciom w Urzędzie Miasta

 

 

Pełna galeria zdjęć z akcji znajduje się pod poniższym linkiem:

Kliknij tutaj

 

 

3232.jpg
2233.jpg
874.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij