2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Obóz na Wopience

2011-08-02

Od 22 do 25 lipca na lędzińskim wzgórzu Wopienka odbył się obóz, zorganizowany przez Zarząd OSP Lędziny. Uczestniczyła w nim młodzież w wieku od 12 do 16 lat należąca do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Kandydaci na strażaków odbywali ćwiczenia bojowe z wykorzystaniem wozów strażackich oraz sprzętu przeciwpożarowego i środków pierwszej pomocy medycznej. W nocy często strażacy ogłaszali alarmy pożarowe oraz organizowali wyprawy służące zwiększeniu ich umiejętności i sprawności w trudnych sytuacjach.

 

Młodzi strażacy skorzystali również z przejażdżek samochodami terenowymi, które zorganizował Klub Kajman. Dużą atrakcją było również spotkanie z byłym naczelnikiem lędzińskiej OSP Jerzym Mantajem, który opowiadał o dawnych dziejach lędzinskich jednostek przeciwpożarowych.

 

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij