2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Obchody 35-lecia strajku w kopalni KWK "Piast"

2016-12-17

15 grudnia w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu odbyła się uroczysta akademia z okazji  35. rocznicy strajku górników na kopalni KWK „PIAST”. W obchodach udział wzięła również Burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel. 

Uroczystości rozpoczęły się od mszy odprawionej w kościele pod wezwaniem Świętej Barbary w Bieruniu w intencji wszystkich obecnych i byłych pracowników kopalni Piast. Po jej zakończeniu rozpoczęła się oficjalna część obchodów z udziałem min.: asystentki Prezydenta RP, Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki i przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy oraz samorządowców naszego powiatu.

 

 

Przypomnijmy, że elementem obchodów 35. rocznicy strajków górniczych była także konferencja edukacyjna Instytutu Pamięci Narodowej zorganizowana 7 grudnia w Izbie Tradycji przy KWK "Ziemowit" w Lędzinach - Kliknij tutaj.

 

Natomiast  28 października, w lędzińskiej sali widowiskowo-kinowej "Piast" odbyła się uroczysta promocja książki Aleksandry Nowackiej pt. „Niezłomny – rzecz o pułkowniku Jerzym Szewełło”, która opowiada o strajku w kopalni "Ziemowit" - Kliknij tutaj.

 

 

Więcej zdjęć z obchodów znajduje się pod tym  linkiem - Kliknij tutaj

p1110400.jpg
p1110413.jpg
p1110439.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij