2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

O tradycjach piwowarskich

2015-07-01

 Od 16 czerwca można oglądać w holu lędzińskiego ratusza pierwszą tego rodzaju wystawę eksponatów birofilskich, której pomysłodawcą i organizatorem jest Bogusław Żogała  członek Koła Historyczno-Regionalnego Ziemi Lędzińskiej przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Większość zbiorów pochodzi z Browaru Obywatelskiego w Tychach, a część ze zbiorów Marka Brandysa prezesa Śląskiego Klubu Birofilów  i Janusza Gondzika.


 26 czerwca br. w sali audiowizualnej przy Placu Farskim odbyła się   prelekcja pt. „Tradycje piwowarskie na ziemi pszczyńskiej”, którą wygłosił Pan Marek Brandys. Na wstępie przypomniał, że już w starożytnej Mezopotamii warzono piwo. Napój ten był w codziennym użytku w wielu krajach starożytnego świata, a potem także w epoce średniowiecza i w czasach nowożytnych.


 Po prelekcji zorganizowano degustację w restauracji Bohema przy Placu Farskim ponad dwudziestu przeróżnych gatunków piwa przywiezionych tu przez Marka Brandysa.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij