• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Nowy samochód w spółce Ekorec

12 lipca 2022

Wostatnich dniach lędzińska spółka komunalna EKOREC odebrała fabrycznie nową śmieciarkę. Wartość pojazdutoponad800tys. zł. Dostawcą pojazdu w formie leasingu jest konsorcjum firm PKO Leasing SA oraz GP Truck Trading S.C. będący przedstawicielem producenta zabudów komunalnych FARID Industrie.

Zabudowa zamontowana jest na podwoziu marki Renault spełniającym wymagania normy emisji Euro 6. Jest to największa śmieciarka jaką posiad spółka. Maksymalna masa całkowita do 26 ton. Uniwersalny mechanizm zasypowy o maksymalnej szerokości i możliwości obniżenia krawędzi zasypu pozwala na obsługę wszystkich rodzajów pojemników na odpady komunalne oraz zbiórkę odpadów segregowanych w workach i odpadów wielkogabarytowych.

Mimo swojej wielkości samochód jest łatwy w prowadzeniu i zwrotny, co jestistotne w wielu gęsto zabudowanych rejonach Lędzin.

 

- Jest to prawdziwe święto dla firmy i pracowników. Po wielu trudnych latach,w których podejmowane były nawet próby likwidacji Spółki, zakup nowej śmieciarki można uznać za symboliczny. Poprzedni zakup fabrycznie nowej śmieciarki miał miejsce w 2007 roku. Był to rok powołania do życia spółki EKOREC. Można powiedzieć, że Spółka przeżywa powtórne narodziny. Trochę jak mityczny Feniks, z tym że Spółka miała trudniejsze zadanie. Feniks musiał poradzić sobie tylko z jedną frakcją odpadów – popiołem. EKOREC musi odbierać wszystkie  – powiedział prezes EKOREC Sp. z o.o.

 
 
Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov