• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Najlepsze życzenia dla naszej Jubilatki, Pani Emilii Łuszczek która skończyła 100 lat

28 sierpnia 2019

20 sierpnia przedstawiciele Urzędu Miasta w Lędzinach odwiedzili Jubilatkę - Panią Emilię Łuszczek, która 17 sierpnia obchodziła swoje setne urodziny.

Najlepsze życzenia w imieniu wszystkich mieszkańców, pracowników Urzędu Miasta oraz Rady Miasta złożyły Jubilatce - Burmistrz Miasta Lędziny - Krystyna Wróbel oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Renata Ścierska.

Pani Emilia (z domu Domagała) swoją młodość spędziła na Śląsku, gdzie z Mnichowic przyjechała za pracą i została do dziś. Pracowała jako pomoc domowa u Gospodarza, ale większość lat zajmowała się swoimi dziećmi: Stanisławem, Albiną, Alojzym, Genowefą i Henrykiem. Pani Emilia przez większość swojego życia mieszkała w Lędzinach, a teraz z uwagi na swój wiek od 3 lat mieszka u swojej córki Albiny w Tychach. Swoje 100 urodziny obchodziła bardzo uroczyście - najpierw mszą świętą w kościele p.w Chrystusa Króla w Lędzinach-Hołdunowie, a następnie w restauracji Pinocy. Pani Emilia ma 9 wnuków i 14 prawnuków, którym do dziś lubi opowiadać o swoich wspomnieniach.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov