2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Monika Bednorz wydała książkę dla dzieci

2009-06-15

 78-letnia Monika Bednorz, ludowa poetka i śpiewaczka zespołu folklorystycznego „Lędzinianie", wydała na początku czerwca drugą swoją książkę, tym razem prawie całą napisaną w języku literackim.

Nosi ona tytuł „Wiersze dla dzieci" i została dedykowana przez autorkę miejscowej Szkole Podstawowej nr 1 na 70-lecie jej istnienia.

Jej książka, wydrukowana przez Oficynę Drukarską w Pszczynie, zawiera 100 wierszy i jest bogata ilustrowana, w tym zdjęciami obrazów wykonanych techniką haftu artystycznego córki Anny Panek, zdjęciami swego ukochanego wnuka Krzysztofa, rysunkami zwierząt i roślin. Autorka wprowadza również dzieci , zwłaszcza przedszkolaki, w świat baśni, uczy ich właściwych postaw i zachowań w codziennym życiu, przybliża im polskie zwyczaje i obyczaje.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij