Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Młodzi robią Metropolię

2020-06-04

Informacja Górnośląsko-Zagłębiowskiej metropolii nt. projektu "Młodzi robią Metropolię":

 

 

Czym jest projekt „Młodzi robią Metropolię”?

To nasz pomysł na wysłuchanie postulatów mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) w wieku od 16 do 25 roku życia. Chcemy dowiedzieć się jakie macie oczekiwania, potrzeby i problemy. Liczymy, że wskażecie nam kierunki działań w obszarach edukacji, rynku pracy, rozwoju, transportu, kultury na obszarze Metropolii. Wasze pomysły zostaną wykorzystane w pracach nad „Strategią Rozwoju GZM do 2027 r., z perspektywą do 2035 r.”

Kogo szukamy?


25 ambasadorów Młodej Metropolii, ludzi stąd w wieku od 16 do 25 roku życia, którzy chcą „robić Metropolię”. Powiedz lub napisz nam Jak wygląda? Jak brzmi? Jak żyje? Czym jest? Metropolia Młodych. Przedstaw się nam, napisz kim jesteś.


Jak mogę się zgłosić?


Na twoje zgłoszenie czekamy do końca czerwca 2020 roku. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: bit.ly/2ZsuH7l pamiętaj, że oprócz zgłoszenia czekamy na odpowiedź na zadanie: „Powiedz lub napisz nam Jak wygląda? Jak brzmi? Jak żyje? Czym jest? Metropolia Młodych” prześlij je na adres: mlodzi@metropoliagzm.pl Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdziesz w regulaminie – dostępnym na www.metropoliagzm.pl w zakładce Biblioteka – koniecznie go przeczytaj

 


Nadesłane zgłoszenia będą przedmiotem dyskusji przedstawicieli Departamentów odpowiedzialnych za rozwój społeczno-gospodarczy, komunikację i transport, planowanie przestrzenne, projekty oraz promocję w Metropolii. Skontaktujemy się z wybranymi osobami, dopuszczamy możliwość dodatkowych rozmów z wybranymi osobami.


Co nas czeka?


Fajna przygoda, pełna zadań i interakcji. Do Waszej dyspozycji będą zarówno pracownicy Metropolii jak i zewnętrzni eksperci. Czeka nas minimum 10 spotkań (w tym zdalnych) w okresie od września 2020 do września 2021 roku.


Co potem?


Efektem naszej pracy będą rekomendacje, które znajdą się w „Strategii Rozwoju GZM do 2027 r., z perspektywą do 2035 r.” Chcemy też prezentować Wasze pomysły w trakcie specjalnych spotkań w okresie od września do grudnia 2021 roku.

 

A gdybym miał/miała więcej pytań?

Pozostajemy z Wami w kontakcie pod adresem młodzi@metropoliagzm.pl

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij