2017-10-18
Zakończono weryfikację oddanych głosów na poszczególne zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Znane są już wyniki głosowania.
2017-10-18
17 Października Gmina Lędziny wraz z Radnymi zorganizowała akcję pn."Poduszka dla Maluszka". W ramach akcji wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci z Miejskiego żłobka otrzymały od Pani Burmistrz poduszki do spania i przytulania.
2017-10-05
W środę, 4 października w przedszkolu znajdującym się w SP2 odbyło się głośne czytanie przedszkolakom, w którym udział wzięły: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Poseł na Sejm Ewa Kołodziej.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-08-22
SPRAWDŹ KORZYŚCI Z POWOŁANIA ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO
2017-10-05
Pragniemy poinformować właścicieli nieruchomości i mieszkańców Miasta Lędziny, że została zakończona procedura zmiany nazwy ulicy Lucjana Szenwalda.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-09-28
Nocna i Świąteczna opieka zdrowotna bez zmian od 1 października w MZOZ Lędziny
Drodzy Mieszkańcy informujemy, iż nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w Przychodni Specjalistycznej MZOZ Lędziny przy ul. Pokoju 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, nr tel (32) 326 62 53, (32) 326 73 74

Mikołajkowe szybowce

2009-12-09

5 grudnia br. w hali sportowej ośrodka Centrum w Lędzinach odbyły się XII mikołajkowe zawody modeli szybowców halowych dziewcząt i chłopców z powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

W kategorii szkół podstawowych najlepszymi zawodnikami okazali się : Daniel Jędrzejczak (SP Bojszowy), Adam Dyl (SP 3 Lędziny), Filip Larysz (SP 1 Lędziny), Łukasz Karkoszka (SP Imielin), Jan Szewczyk (SP 1 Lędziny) i Weronika Karkoszka (SP Imielin). Spośród gimnazjalistów komisja sędziowska pod przewodnictwem Marka Lizaka najwyżej oceniła loty modeli Bartka Duczmala (G Bojszowy), Dawida Karpińskiego, Piotrka Kostorza, Darka Pudełko i Tomka Stolorza (wszyscy G Imielin) i Artura Pieczki (G 1 Lędziny). W kategorii open przyznano trzy nagrody : Adamowi Kaizikowi z Modelarni Powiatowej w Lędzinach, Markowi Goczołowi z Modelarni Imielin i Januszowi Musikowi z Modelarni Lędziny.

Ponadto Piotrka Kostorza nagrodzono za najlepiej wykonany model szybowca, puchar przechodni Nike i tytuł modelarza roku 2009 otrzymał Tomek Stolorz z Modelarni Powiatowej LOK, natomiast za modelarnię roku 2009 uznano Młodzieżowe Koło LOK przy SP 3 Lędziny, prowadzone przez Sylwię Komanderę.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, Fundację Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Sportu w Lędzinach oraz firmę „e-SBL.net" z Imielina, której właścicielem jest Robert Kubica, wręczali przewodniczący Rady Powiatu, Henryk Barcik, członek Zarządu Powiatu, Marek Bania, prezes Zarządu Powiatowego LOK, Franciszek Musioł oraz wspomniany Robert Kubica.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij