2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2019-01-18
z 18 stycznia 2019 roku o kwalifikacji wojskowej w 2019 roku.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Miasto pozyskało pieniądze na salę sportową przy SP1

2018-09-07

W kwietniu tego roku złożyliśmy do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o dotację do budowy nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 – mówi burmistrz Krystyna Wróbel. Planowany koszt inwestycji wynosi ok. 4,8 mln zł. złotych.

Goszczący w Lędzinach minister sportu Witold Bańka wraz z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem zapowiedział dofinansowanie do tej miejskiej inwestycji w wysokości około 1,2 mln zł. Dzięki temu koszty budowy, które zostaną poniesione przez budżet miasta zmniejszyły się do 3,6 mln zł.


Te pieniądze nie spadły z nieba, nikt też ich nie „załatwiał”. – mówi burmistrz Krystyna Wróbel. Najpierw sporządziliśmy dokumentację sali sportowej, zaplanowaliśmy jej finasowanie, a potem złożyliśmy wniosek do ministerstwa. Cieszę się, że spotkał się on z przychylnym przyjęciem resortu sportu – dodaje burmistrz. To rządowe wsparcie jest bardzo ważne, ponieważ miasto planuje zaadaptować na cele sportowe znajdujące się w stanie surowym III piętro budynku ORS „Centrum”.


Szef resortu sportu i turystyki odwiedzał 6 września województwo śląskie, zapowiadając dopłaty do infrastruktury sportowej – między innymi obiektu w Lędzinach. Obecny w Lędzinach Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek tłumaczył, że rząd skupia się na mniejszych miejscowościach, by i one mogły posiadać obiekty sportowe z prawdziwego zdarzenia. Chcemy, by również przy szkole czy ośrodkach miejskich mogły powstawać hale czy baseny – tłumaczył wojewoda. Minister Bańka kilka godzin wcześniej w Katowicach zaznaczał, że ta infrastruktura ma służyć nie tylko wyczynowcom.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij