2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Malarski sukces

2009-05-12
Nestor lędzińskich malarzy Jan Śmiłowski otrzymał nagrodę w otwartym konkursie „Pejzaż", którego plony można było oglądać w sali kawiarnianej SDK Tęcza od 5 kwietnia do 4 maja br.
Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Michała Książka wybrało spośród 33 prac najlepsze za które przyznano 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Pierwszą nagrodę otrzymał nestor lędzińskich malarzy 75-letni Jan Śmiłowski.  Jego obraz przedstawiający pejzaż morski oceniono tak wysoko głównie za dynamiczne zbudowanie nastroju malowanego miejsca i bardzo dojrzałą kolorystykę. Drugą i trzecią nagrodę wręczono tyszanom, Fryderykowi Parwickiemu i Małgorzacie Muszy. Wyróżniono prace Alicji Mecner, Emilii Goj i Andrzeja Czerwieńskiego.
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij