2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Liga Południa w Lędzinach

2011-04-14

 W Lędzinach po raz pierwszy odbyły się otwarte zawody łucznicze pod nazwą Liga Południa.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem zawodów, które miały miejsce 9 kwietnia w Ośrodku Sportowo - Rekreacyjnym „Nad zalewem" był lędzinianin Stanisław Sobański wieloletni miłośnik kultury Indian północnoamerykańskich, jeden z czterech pomysłodawców łuczniczej Ligi Południa.

 

W zawodach rywalizowało łącznie 47 kobiet i mężczyzn w kategorii open, reprezentujących 11 drużyn z województwa śląskiego, opolskiego oraz małopolskiego. W kategorii indywidualnej zwyciężył Dariusz Sadowski z Łaz, w czołówce znaleźli się również Anna Połtycia z Wielunia, Krzysztof Plewniak z Moraw, Marcin Krawczyk z Zawiercia, Arkadiusz Wachowicz z Zabrza i Adam Szwarc z Wielunia.

 

Drużynowo zwyciężyła ekipa Dream Team pod wodzą Rosomaka, która wyprzedziła zespoły: No Name pod wodzą Any oraz Ślesko pod wodzą Apacza.

 

Dyplomy, ufundowane przez Fundację Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki w Lędzinach, która także nieodpłatnie udostępniła tereny ośrodka Zalew na zorganizowanie tam wspomnianych zawodów, wręczał Stanisław Sobański.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij