2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Lędziny na trzecim miejscu w rankingu Europejska Gmina Europejskie Miasto

2010-11-04

3 listopada w Warszawie podczas ogólnopolskiej gali burmistrz Wiesław Stambrowski odebrał prestiżowe wyróżnienie dla Lędzin. W rankingu "Dziennika Gazety Prawnej" nasze miasto znalazło się w krajowej czołówce - wśród gmin miejskich województwa śląskiego na trzecim miejscu.

Wśród 2478 polskich gmin Lędziny wyprzedziły - 2423 gmin (miejskich, wiejskich, wiejsko-miejskich) i uplasowały się na 5 pozycji.

W rankingu brano pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne.

 

Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców według GUS. Dane pochodzą z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa i obejmują umowy podpisane do połowy kwietnia 2010 r. (bez programów przedakcesyjnych).


To już czwarta edycja rankingu Europejska Gmina - Europejskie Miasto

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij