• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Lędzińskie przedszkolaki świętują 30-lecie samorządności miasta

2021-04-02

W piątek 26 marca burmistrz Miasta Krystyna Wróbel wręczyła lędzińskim przedszkolakom maskotki – słoniki, była to nagroda za prace przygotowane w ramach obchodów 30-lecia Samorządności Miasta Lędziny.

Ważne jest kształtowanie świadomości i podstaw samorządowych od najmłodszych lat. Dzieci ucząc się o miejscu w którym mieszkają, bawią się i uczą nie tylko lepiej poznają miasto i jego historię, ale także rozwijają przywiązanie do małej ojczyzny.

 

W lędzińskich przedszkolach w ramach obchodów 30-lecia samorządności miasta Lędziny odbyło się wiele inicjatyw angażujących wszystkich przedszkolaków do twórczej pracy, która stała się krótką lekcją samorządności dla najmłodszych. W przedszkolach powstały nie tylko filmy i piosenki, ale także makiety przedstawiające najważniejsze obiekty w Lędzinach czy laurki, które przedszkolaki przygotowały dla miasta z okazji jego święta.

 

W prace zaangażowani byli nie tylko wychowankowie placówek wraz z opiekunami, ale także rodzice dzieci. Dzieci w ramach podziękowania za tak wspaniałe przygotowanie się do tego ważnego święta otrzymały prezent w postaci maskotki – słonika, który jako symbol szczęścia będzie przypominał najmłodszym o tym ważnym dla miasta wydarzeniu.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov