2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Lędziński finał WOŚP

2010-01-12

Już po raz siódmy w Lędzinach zagrała WOŚP. Zebrano 45 tys. zł, które przeznaczone zostaną na sprzęt onkologiczny dla chorych na raka dzieci. Sztabowi orkiestry jak co roku szefowała Krystyna Wróbel, nauczycielka i radna miejska. Na rzecz WOŚP kwestowało 80 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół. Honorowy patronat  nad lędzińskim finałem objął Burmistrz Wiesław Stambrowski.

„Wielkie granie" rozpoczęła orkiestra dęta KWK Ziemowit", pod dyrekcją Bronisława Latochy. Później zaprezentowało się około 350 lędzińskich uczniów i przedszkolaków, którzy byli głównymi aktorami imprezy. Nad przygotowaniami bogatego i zróżnicowanego programu pracowało 32 nauczycieli.

Gromkie brawa były udziałem wspaniałej mysłowickiej grupy break Dance Dariusza i Rafała Krylów.

Tanecznie zaprezentował się również zespół Wir z Mysłowic /Remigiusz Kula i Aleksandra Dudek/.

Wystąpiły także lędzińskie zespoły muzyczne, kabaretowe i taneczne: Blue Band, Ars Nova, Track, The Child, lędziński akordeonista Marek Jarema oraz solistka Ewa Kapała. Duże wrażenie zrobił Emil Kuśmirek, który zaprezentował się w tańcach irlandzkich. Orkiestrowo rozpoczęta impreza zakończyła się rockowym występem zespołu „Eksperyment".

Nad licytacją ofiarowanych na rzecz WOŚP przez różnych darczyńców podobnie jak w poprzednim roku czuwał Teodor Mickiewicz. Największą kwotę wylicytowano za wygrawerowane złote serce z cennymi kamieniami, które ofiarowali Elżbieta Ostrowska, Katarzyna Stańczyk, Beata i Joanna Brzęczek, Joanna i Patrycja Szypuła, Anna i Weronika Urbańczyk, Ewa i Maciej Pawłowscy, Bernadeta i Andrzej Pieńkowscy, Agata i Martyna Połeć, Alina i Natalia Cyganik, Marzanna i Paulina Kolonowska, Wioletta i Paulina Kryta, Barbara i Marta Morkisz, Aleksandra i Zofia Dzierżak, Magdalena i Julia Zygadło, a które bezpłatnie wykonał Andrzej Wójcik z Pracowni Złotniczej w Lędzinach.

Negocjacje były bardzo emocjonujące, w efekcie czego najcenniejszy eksponat tegorocznego finału za 3000 zł kupił Adam Wiśniewski górnik KWK "Ziemowit". Drugie serce ofiarowane przez Sklep Jubilerski Teresy Galas - również złote i wysadzane szlachetnymi kamieniami za 2100 zł stało się własnością Lędzińskiej Federacji Przedsiębiorczych. Inne serce - tortowe, upieczone i ofiarowane przez Martynę Karkoszkę kupił - też jest to już tradycją -Marian Biegański - były dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach i przekazał nauczycielom tej szkoły.

Atrakcją tegorocznego finału były przejażdżki samochodami terenowymi klubu "Kajman", które zorganizował Tomasz Szwedo.

Dużym wzięciem cieszyła się loteria Nie chybił - zawsze trafił, w której każdy los wygrywał.

Tradycyjnie finał zakończył się pokazem ogni sztucznych Światełka do nieba, ofiarowanych przez Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego w Lędzinach.

Organizatorem finału WOŚP w Lędzinach był Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij