2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-11-23
Zapraszamy Wszystkich Mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy 9 Grudnia na Placu Farskim
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Lędzińscy strażacy upamiętnili rocznicę Chrztu Polski

2016-04-16

W czwartek, 14 kwietnia minęła 1050 rocznica przyjęcia przez Polskę Chrztu. Ochotnicza Straż Pożarna w Lędzinach włączyła się w ogólnopolską akcję upamiętniającą to wydarzenie.

O godzinie 20.10, na byłym poligonie wojskowym w Wopience (przy ul. Wygody) strażacy OSP rozpalili ognisko. 

Tego dnia o tej porze ogień płonął w wielu miejscach naszego kraju, jako wyraz jedności narodowej i obecności ducha świętego.

Tym sposobem poszczególne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w całej Polsce upamiętniły tę okrągłą rocznicę bardzo ważnego dla naszego narodu wydarzenia i podkreśliły swoją dumę z chrześcijańskich korzeni.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij