• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Laptop dla ucznia – czwartoklasiści z Lędzin otrzymali laptopy

7 listopada 2023

Blisko 395 tys. laptopów trafi do uczniów klas czwartych w ramach rządowego programu „Laptop dla ucznia”. W ramach akcji 188 uczniów z Lędzin otrzymało laptopy. 106 laptopów trafiło do uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, 41 do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, 30 laptopów do uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i 11 laptopów do uczniów Szkoły Podstawowej nr 4.

Droga laptopa do rąk ucznia wiedzie od Ministerstwa Cyfryzacji. Sprzęt trafia do organów prowadzących szkoły na podstawie umowy przekazania, którą podpisują one z Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

Przy przekazaniu laptopów do szkół przez firmę transportową upoważnieni dyrektorzy, przyjmując laptopy, potwierdzali ilość przyjętych laptopów. Następnie potwierdzali protokolarnie ich jakość wraz z numerami seryjnymi. Przekazanie laptopa uczniom odbywa się na podstawie umowy przekazania lub użyczenia pomiędzy organem prowadzącym, a rodzicem/opiekunem prawnym ucznia/ oraz protokołem odbioru sprzętu"

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov