2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Koncert zespołu Akord w kościele Matki Bożej Różańcowej

2013-01-17

13 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej odbył się koncert kolęd w wykonaniu ukraińskiego kwartetu męskiego „Akord". Organizatorem tego niecodziennego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach.

 


 

Zespół w składzie: Wołodimir Futorski, Wołodimir Gapij, Jarosław Jakymczuk, Jurij Kochanski koncertuje nieprzerwanie od 10 lat. Występował wielokrotnie w Polsce i w wielu krajach Europy.
Licznie zgromadzeni w świątyni mieszkańcy mieli okazję usłyszeć kilkanaście utworów, głównie polskich i ukraińskich kolęd, pieśni bożonarodzeniowych oraz pieśni biesiadnych.
Koncert został żywo przyjęty przez publiczność, o czym świadczyły owacje na stojąco i wspólne odśpiewanie artystom „Sto lat".
Po koncercie można było nabyć płyty z nagraniami kwartetu Akord, które podpisywał znający bardzo dobrze język polski Włodzimierz Gapij.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij