2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Koncert majowy w "Piaście"

2009-06-08

Tegoroczny koncert majowy, którego organizatorem było Gimnazjum nr 2 w Lędzinach  miał charakter widowiska sceniczno-estradowego

i kilkudziesięcioosobowa grupa szkolnych artystów zaprezentowała 26 maja w sali Piast współczesną wersję utworu Juliusza Słowackiego pt.Balladyna.

Autorki scenariusza znakomicie wykorzystały obecne realia, w tym elementy żargonu młodzieżowego, dzięki czemu romantyczny utwór z I połowy XIX wieku stał się bliższy i łatwiejszy do przyswojenia przez gimnazjalną widownię, inni natomiast potraktowali tę jego wersję jako pewnego rodzaju eksperyment literacki. Młodzi artyści zebrali rzęsiste brawa na zakończenie przedstawienia. W spektraklu zagrali: Klaudia Grabowy (Balladyna), Marysia Urbańczyk (Alina), Ewelina Binda (matka) i Jakub Denuszek (Kirkor).

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij