• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Jesienne rozgrywki piłkarskie skrzatów i żaków mks zakończone

30 listopada 2022

Zakończyły się jesienne rozgrywki piłkarskie skrzatów oraz żaków, czyli zespołów, w których występują zawodnicy z roczników 2016 (i młodsi) oraz 2014 (i młodsi). Drużynę MKS-u Lędziny w cyklu zawodów organizowanych przez Podokręg Tychy reprezentowały zespoły prowadzone przez trenerów Pawła Podleśnego oraz Ryszarda Wowro.

Młodzi piłkarze MKS Lędziny

We wrześniu oraz październiku oba zespoły łącznie przez 8 weekendów mierzyły się ze swoimi rówieśnikami na boisku w Tychach, Orzeszu, Bieruniu, czy Lędzinach. Mecze w składach 3, 4, czy 5-osobowych odbywały się zarówno na boiskach trawiastych, z murawą sztuczną, czy na nowopowstałym w Bieruniu Starym mini boisku z bandami, co dla zespołu skrzatów stanowiło nie lada atrakcję. Dla wielu z najmłodszych zawodników były to pierwsze piłkarskie zawody w życiu.

Co jednak szczególnie cieszy, to wysoka frekwencja na zajęciach treningowych, a także regularnie rosnąca liczebność obu grup, która sięga prawie 50 adeptów piłki. Zwieńczeniem jesiennych treningów był występ obu zespołów w halowym turnieju piłkarskim organizowanym w Bieruniu przez BAP Piast Gol pod hasłem „Bawmy się futbolem” w dniach 12-13 listopada br. Drużynę skrzatów w zawodach reprezentowali: Maja, Tymek, Szymon, Mieszko, Oliwier, Wojtek, Olek.

Wyniki meczów skrzatów:

 

MKS – SMS Tychy cztery zdobyte bramki (Majka, Olek, Mieszko, Tymek),

MKS – Unia Bieruń dwie bramki (Majka i Szymon),

MKS – Strumień Polanka trzynaście bramek (Tymek 3, Mieszko 3, Wojtek 2, Szymon 2, Majka 2, Olek),

MKS – BAP Piast Gol sześć bramek (Mieszko 3, Tymek 2, Majka),

MKS – AP Przeciszów dziewięć zdobytych bramek, a łupem bramkowym i asystami podzieli się wszyscy zawodnicy!

 

Trener drużyny tak podsumował występ: „Nasze skrzaty głęboko do serca wzięły sobie bieruńskie motto. Rozegraliśmy pięć spotkań, a zmaganie rozpoczęliśmy od spotkania z gospodarzem turnieju i od razu pokazały pazur. Zaangażowanie towarzyszyło od początku do końca turnieju. Mnóstwo bramek, ładnych akcji i niekonwencjonalnych zagrań, ręce same składały się do oklasków. Wróciliśmy do Lędzin w znakomitych humorach, będziemy nadal wytrwale trenować, gdyż spotkania z Unią Bieruń Stary i SMS Tychy pokazały też jak dużo pracy przed nami.”

 

Drużyna żaków rywalizowała natomiast z zespołami BAP Piast Gol, Akademii Piłkarskiej Przeciszów, Strumienia Polanka Wielka, Czarnych Sosnowiec oraz Niepokornych Orzeszew składzie: Kacper, Dawid, Bartek K., Bartek P, Marcel, Oskar, Wojtek, Wiktor, Oliwier i Janek. Zespół zakończył rozgrywki bez porażki, zdobywając kilkanaście bramek, w tym kilka po naprawdę efektownych akcjach.

 

Łupem bramkowym podzieli się Janek (4 bramki), Bartek K (3 gole), Dawid (2 gole), Oliwier, Bartek P, Kacper, Marcel (wszyscy po jednym). Ponadto, każdy z zawodników dołożył do tego solidną grę w defensywie i ogromne serducho do walki. Po zawodach wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyna z trenerem okazały puchar.

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov