2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Jesień organowa w kościele św. Anny

2011-09-28

W kościołach powiatu bieruńsko-lędzińskiego trwa XII „Jesień Organowa". 

W niedzielę  25 września w kościele św. Anny, odbył się kolejny koncert festiwalowy w wykonaniu wybitnego pianisty oraz mistrza organowej improwizacji prof. Juliana Gembalskiego.

Koncert spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta.

W programie znalazły intrady, fugi i tocaty „Veni Creator" opartej na melodii hymnu „Przybądź duchu Stworzycielu", jak również improwizacja na temat pieśni do Św. Anny. Duża część koncertu poświęcona była muzyce J.S. Bacha. Ponadto J. Gembalski wykonał dwa rzadko pojawiające się w programach koncertów dzieła „Voluntary op.7 nr8" Johna Stanley i „Prleudium G-dur" Nicolasa Bruhnsa.

 

Zdjęcia z koncertu organowego w wykonaniu profesora dostępne są w naszej galerii.Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij