2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

IX Sesja Rady Miasta VI kadencji z okazji Jubileuszu XX-lecia Odrodzonej Samorządności Miasta Lędziny

2011-05-04

6 maja 2011r. o godz. 16.00 w sali widowiskowo - kinowej "Piast" odbędzie się uroczysta sesja z okazji Jubileuszu XX-lecia Odrodzonej Samorządności Miasta Lędziny.

 

Obchodom Jubileuszu towarzyszy uroczysta Msza św. w kościele pw. Św. Anny w Lędzinach w intencji mieszkańców, działaczy i pracowników lędzińskiego samorządu, która odbędzie się 6 maja br. o godz. 14.00

Program sesji:

1.Uroczyste otwarcie sesji,

powitanie zaproszonych gości

2.Wystąpienie Przewodniczącej Rady Miasta Pani Teresy Ciepły

Wybierający i wybierani. Samorządność jako wspólny obowiązek mieszkańców"

3.Wykład prof. Czesława Martysza

20 lat samorządu w Lędzinach - rozważania historyczno-prawne"

4.Prezentacja filmu reportażowego

Lędziny silne tradycją - nowe spojrzenie  w przyszłość" autor: Jacek Filipiak

5.Uroczyste wręczenie tytułów Honorowego Obywatela Miasta, medali i wyróżnień

6.Wystąpienia zaproszonych gości

7.Podziękowanie za 20 lat działalności Zespołu Folklorystycznego „Lędzinianie"

8.Zakończenie sesji

9.Część artystyczna w wykonaniu zespołu kameralistów miasta Lędziny PRO ARTE ET MUSICA pod dyrekcją Marii Zuber

10.Poczęstunek w kuluarach


Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij