2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-12-17
Urząd Miasta w Lędzinach oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na Powitanie z Nowym Rokiem 2018. 31 grudnia o godzinie 23.30 do 00:30. Złóżmy sobie życzenia....
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Integracyjny wyjazd na festiwal kultury mniejszości niemieckiej w Polsce

2012-10-02

29 września członkowie Koła Mniejszości Niemieckiej nr 3 w Lędzinach, w tym 23 gości z sąsiednich kół DFK - 18 z tyskiego i 5 z bieruńskiego wzięli udział w IV Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Polsce.

Festiwal tradycyjnie odbył się w Hali Stulecia we Wrocławiu, gdzie Niemcy w Polsce zaprezentowali swój dorobek kulturalny gościom z całej Polski i nie tylko. W ramach Festiwalu było można podziwiać nie tylko występy wokalne oraz chórów, grup tanecznych i artystycznych działających przy kołach DFK, lecz także ciekawe wystawy. Wcześniej odbyła się w archikatedrze wrocławskiej uroczysta msza św. koncelebrowana przez ks. arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego.

Gwiazdą wieczoru był bardzo popularny niemiecki piosenkarz o psudonimie artystycznym Heino.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij