• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Informacja w sprawie dopłat do pelletu, oleju opałowego i gazu LPG

4 listopada 2022

Szanowni Mieszkańcy

W odpowiedzi na zapytania uprzejmie informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lędzinach rozpocznie wypłacanie dopłat do pelletu, oleju opałowego i gazu LPG niezwłocznie po podjęciu przez Radę Miasta Lędziny uchwały o wprowadzeniu pieniędzy na te dopłaty do budżetu gminy. Rządowe środki przeznaczone na ten cel zostały już przekazane do gminnej kasy przez Wojewodę, ale ich wypłacania mieszkańcom nie można rozpocząć bez zgody radnych.

Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Lędziny, która odbyła się 03 listopada 2022 r., miejscy radni nie zgodzili się na wprowadzenie do budżetu pieniędzy przekazanych przez Wojewodę na dopłaty do pelletu, oleju opałowego i gazu LPG. W związku z tym MOPS w Lędzinach nie może tych środków wypłacać mieszkańcom.

 

Wprowadzenie do budżetu pieniędzy przekazanych przez Wojewodę na dopłaty do pelletu, oleju opałowego i gazu LPG, a więc rozpoczęcie wypłacania mieszkańcom tych środków:

poparli radni: Bogusław Dzierżak, Tadeusz Ingram, Tomasz Kostyra, Szymon Simonicz, Bogumiła Stolecka, Paweł Wanot i Sebastian Zimnal,

nie poparli radni: Maria Głos, Hubert Handy, Karol Kolny, Łukasz Kuczek, Bogusław Noras, Elżbieta Ostrowska, Edward Urbańczyk i Anna Wysocka.

 

W związku z powyższym, burmistrz Krystyna Wróbel złożyła do Przewodniczącej Rady Miasta Marii Głos wniosek o zwołanie kolejnej sesji nadzwyczajnej w celu wprowadzenia niezbędnych zmian budżetowych.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov