2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Informacja o sytuacji powodziowej z dnia 21.05.2010r. godz. 7.00

2010-05-21
  Z informacji, jakie przekazuje Gminny Sztab Kryzysowy wynika, że sytuacja powodziowa w Lędzinach jest opanowana.

Ewakuowana została jedna rodzina z Górek, którą przewieziono do rodziny w Tychach., jedno gospodarstwo pozbawione jest prądu, 5 gospodarstw rolnych jest podtopionych, ok. 83 ha pól i upraw rolnych jest pod wodą. Sytuacja na Górkach nie uległa zmianie. W dalszym ciągu wympowywana jest woda z podtopionych ulic i domostw. Na ul. Czapli i Goławieckiej /boczna/ zamontowano dodatkowe pompy.W wyniku burzy i towarzyszącym jej obfitym opadom deszczu (w nocy z 20 na 21 maja) zwiększyła się powierzchnia zalanych użytków rolnych.

 

W akcji powodziowej uczestniczy 23 druchów OSP Lędziny, Gminny Sztab Kryzysowy, służby miejskie:  Ekorec sp. z o.o., PGK Partner  oraz Straż Miejska w Lędzinach.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij