Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-08-22
SPRAWDŹ KORZYŚCI Z POWOŁANIA ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO
2017-06-11
10 czerwca na Stadionie Miejskim odbył się uroczysty festyn z okazji Dni Lędzin 2017. Gwiazdą wieczoru była Honorata Skarbek.
2017-06-06
Oto wykaz inwestycji infrastrukturalnych realizowanych aktualnie na terenie naszej gminy...
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-08-22
Zapraszamy na DOŻYNKI
27 sierpnia 2017 o godzinie 10.30 z pod budynku byłej Poczty na Górkach wyruszy korowód dożynkowy do kościoła p.w. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie o godzinie 11.00 - Mszą świętą rozpocznie się święto plonów w naszym mieście.

I Lędziński Bieg Przełajowy i Nordic Walking - wyniki

2017-06-03

I Lędziński Bieg Przełajowy i Nordic Walking pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lędziny za nami. W zawodach udział wzięło ponad stu zawodników. Impreza zakończyła sie ogromnym sukcesem. Głównymi jej organizatorami byli Uczniowski Klub Sportowy "Orka" oraz Sklep Zielarski Św. Anny w Lędzinach.

WYNIKI:

I miejsce w biegu przełajowym na dystansie 5 km wśród mężczyzn zajął Tomasz Wójcik z Rudze. Na pozycjach drugiej i trzeciej uplasowali się Jacek Seweryn z Mysłowic oraz Mateusz Michalec z Chełmu Śląskiego. Najszybszym lędzinianinem okazał sie być Paweł Lis, który zajął miejsce piąte.

W damskiej rywalizacji w biegu na 5 km zwyciężyła Kaja Rekieć z Dąbrowy Górniczej. Miejsce drugie zajęła Luiza Boroń z Tychów, natomiast na pozycji trzeciej uplasowała się Marzena Rozmus z Bojszów. Wśród lędzinianek najszybsza kobietą była Urszula Gralak, która w klasyfikacji ogólnej zajęła siódme miejsce wśród kobiet.

Szczegółowe wyniki biegu przełajowego na 5 km.

I miejsce w Nordic Walking na dystansie 5 km wśród mężczyzn zajął Leszek Mielcarek z Bytomia. Na pozycjach drugiej i trzeciej uplasowali się Krzysztof Duda z Mikołowa oraz Ryszard Garbat z Sosnowca. Wśród lędzinian metę najszybieciej przekroczył Remigiusz Nowak, zdobywca miejsca szóstego klasyfikacji ogólnej.

Wśród kobiet najszybsza była Ewa Kościelniak z Pszczyny. Jako druga do mety doszła Kamila Borkowska z Lędzin. Miejsce trzecie zajęła Ewa Różewicz z Tychów.

Szczegółowe wyniki Nordic Walking na dystansie 5 km.