2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Helmut Szewczyk znów na podium

2011-04-20

Lędzinianin 69 - letni Helmut Szewczyk zdobył II miejsce w V kategorii wiekowej w XII Ogólnopolskim Maratonie Kolarskim Jurajskim Szlakiem o „Złotą Podkowę Gminy Janów".

W wyścigu startowali zarówno profesjonaliści z klubów sportowych z całej Polski  jak i amatorzy  w różnych kategoriach wiekowych, zebrało się około stu osób.

Trasa wyścigu przebiegała przez trzy gminy jurajskie; Janów, Przyrów oraz Niegowa,  a zawodnicy mięli do pokonania wiele wzniesień, w tym Góry Gorzkowskie. Zarówno start i meta znajdowały się w Złotym Potoku na wzniesieniu obok hotelu "Kmicic". Co roku w wyścigu bierze udział kilkaset osób z całej Polski. Całość przejazdu składała się z dwóch etapów. Pierwszy etap, jazda na czas 10 km na trasie Janów - Julianka w ruchu zamkniętym. Drugi etap, dystans 90 km w ruchu otwartym na trasie Złoty Potok - Niegowa - Złoty Potok. Organizatorem technicznym maratonu był klub sportowy Al-Rem -Sport z Częstochowy.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij