2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Helmut Szewczyk wicemistrzem Śląska

2010-09-24

Hołdunowianin Helmut Szewczyk zdobył kolejne wicemistrzostwo Śląska w zawodach w Kłobucku.

 

Helmut Szewczyk swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął w latach 60, jeździł wówczas w najlepszej w Polsce drużynie seniorów KS Górnik, której liderem był sławny Zygmunt Hanusik.

 

W latach 90 był trenerem juniorów i seniorów w sekcji kolarskiej Górnika Lędziny. Każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Ma już na swoim koncie wiele sukcesów. W maju 2008r. w kategorii weteranów kolarstwa szosowego zdobył tutuł wicemistrza Śląska w indywidualnej jeździe na czas w grupie wiekowej 60-69 lat. Z kolei we wrześniu tego samego roku zajął indywidualnie piąte miejsce w górskich mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej 65 - 70 lat w Ustrzykach Dolnych. W ubiegłym roku w Ogólnopolskim VII Beskidzkim Wyscigu Kolarskim do mety dojechał jako czwarty.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij