Budowa boiska wielufunkcyjnego przy Zespole Szkół w Goławcu

Przy Zespole Szkół w Goławcu powstało boisko wielofunkcyjne. Nowe boisko jest nowoczesne i przede wszystkim bezpieczne, bo powstało przy szkole obok istniejącego już placu zabaw, podczas gdy obecne boisko szkolne leżało po drugiej stronie ruchliwej ulicy Goławieckiej.

Na wykup terenu pod nowe boisko miasto wydało w poprzedniej kadencji 290 tysięcy złotych. Z działaniami inwestycyjnymi trzeba było jednak czekać do chwili, kiedy na terenie Goławca ustanie eksploatacja górnicza i przestaną być odczuwalne jej skutki.

Projekt infrstruktury sportowej w Goławcu obejmował budowę oświetlonego boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę nożną, ręczną i koszykówkę, boiska do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego, parkingu, chodników z ławkami i ogrodzenie terenu łącznie z placem zabaw, który jest częścią planowanego obiektu.

 

źródło: BIL "Lędziny teraz!" Nr 6 (109) czerwiec 2012

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij