2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Finał WOŚP: Uzbieraliśmy prawie 53 tys zł

2016-01-14

52 778 zł to kwota jaką udało się uzbierać w Lędzinach w ramach tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To więcej niż w ubiegłym roku.

10 stycznia WOŚP zagrała także w naszym mieście. Lędzińska młodzież krążyła z puszkami w pobliżu kościołów, sklepów i skwerów. Pieniądze zbierane były w sumie przez 80 wolontariuszy, z czego 49 to uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, 12 to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, a 19 to uczniowie Zespołu Szkół na Wesołej.

 

Główną atrakcją tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lędzinach były występy artystyczne dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, które odbyły się na Sali Kinowo–Widowiskowej „Piast”. - Dzieci pracują nad swoimi choreografiami przez długie miesiące jednak rzadko mają okazję zaprezentować je szerszemu gronu widzów – mówi Krystyna Wróbel, burmistrz miasta. - Taka uroczystość jak finał WOŚP daje im możliwość wystąpienia przed dużą publicznością dlatego bardzo nam zależało, żeby program imprezy był bogaty w występy uczniów – wyjaśnia.


Wieczorem swóje koncerty zagrały zespoły Radość, Znajomi oraz In Spe. Dodatkową atrakcją finału były pokazy ratownictwa przygotowane przez strażaków z OSP Lędziny oraz recital orkiestry dętej KWK „Ziemowit”.

 

Między występami odbyła się licytacja w ramach której uzbierano łącznie 12 550 zł.

 

Oto wyniki licytacji:

Złote serce ufundowane przez Szkołę Podstawowa nr 3 kupili pracownicy KWK „Ziemowit” za kwotę 1000 zł.
Złote serce ufundowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku kupiła Burmistrz Krystyna Wróbel za kwotę 1200 zł.
Złote serce ufundowane przez Radę Miasta kupił w imieniu wszystkich lędzińskich radnych wiceprzewodniczący Rady Miasta - Zdzisław Rudol za kwotę 2200 zł.
Złote serce ufundowane przez Klaudię i Leszka Dolina kupił Marek Bromboszcz za 1250 zł.
Złote serce ufundowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miasta kupił Rafał Kubiak za 1650 zł.

 

Ponad to na scenie licytowane były:

Roczny dostęp do internetu SBL.NET, który kupiony został przez Grzegorza Moskwę za kwotę  350 zł.

Roczny dostęp do internetu SBL.NET, który kupiony został przez Beatę Kucharską za 150 zł.

Tort Ufundowany przez Andrzeja Newiaka z Goławca, który kupiła Renata Ziaja za 350 zł.

Tort ufundowany przez Szkołę Podstawową nr 3, który kupili pracownicy KWK „Ziemowit” za 400 zł.

Złoty Pierścionek ufundowany przez Ewę Stanzlik, który kupił Arkadiusz Dyjeciński za kwotę 3300 zł.

Koszulka Reprezentacji Polski w piłce nożnej z podpisami piłkarzy ufundowaną przez pracowników „Ziemowit”, którą kupili Klaudia i Leszek Dolina za kwotę 1500 zł.

 

W trakcie trwania imprezy w Urzędzie Miasta czynny był sklepik WOŚP w którym odbywała się sprzedaż produktów ufundowanych przez sponsorów. Łącznie ze sprzedaży uzbierano kwotę 10 013 zł.

 

Uroczystość poprowadził na scenie Michał Sabat. Koordynatorem akcji była Joanna Figura, dyrektor MOK. Szefem lędzińskiego sztabu WOŚP była Justyna Pilch.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Lędzinach w tym roku już po raz trzynasty. Prekursorem tej idei w naszym mieście była Krystyna Wróbel. - Przez wiele lat pracowałam nad przygotowywaniem finałów WOŚP w Lędzinach i traktuję tę inicjatywę jak własne dziecko - mówi burmistrz. - Bardzo mi miło, że po objęciu przeze mnie urzędu burmistrza miasta znaleźli sie inni zapaleńcy, którzy kontynuują to wspaniałe dzieło - dodaje.

p1020516.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij