• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Elektryczne rowery dla Lędzin

2020-02-27

Od dzisiaj pracownicy tutejszego Urzędu mogą korzystać z elektrycznych rowerów, które posłużą im w codziennej pracy. Gmina Lędziny otrzymała 6 jednośladów z Metropolii w ramach programu „Rowerem lub na kole”.

Marcin Dworak, Metropolitalny Oficer Rowerowy oficjalnie przekazał sprzęt burmistrz Krystynie Wróbel.

 

Rowery są już własnością miasta Lędziny. Można na nich osiągnąć prędkość do 25 km na godzinę i przejechać trasę od 60 do 80 km na jednym ładowaniu. W przypadku rozładowania baterii rower nadal można użytkować. Wspomaganie elektryczne pomaga w pokonywaniu odległości bez wielkiego zmęczenia.

 

Warto wspomnieć, że przed budynkiem Urzędu Miasta pod zabezpieczoną wiatą znajdują się przygotowane stojaki rowerowe.

 

Do wszystkich miast i gmin Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) przekazanych zostanie w sumie 230 rowerów elektrycznych. Trafią one do urzędników, a także służb mundurowych. Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem systemu wypożyczalni rowerów miejskich na terenie 41 miast i gmin GZM, z których korzystać będą mieszkańcy, o czym poinformował Marcin Dworak, Metropolitalny Oficer Rowerowy.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov