2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Dożynki parafialne w Lędzinach

2011-09-19

W  piękną, słoneczną niedzielę 18 września swoje święto plonów obchodzili rolnicy z dzielnic Lędziny i Zamoście.

Spod rynku przy ul.Sobieskiego tradycyjny korowód dożynkowy udał się do kościoła pw. św. Anny w Lędzinach, gdzie mszę dziękczynno - błagalną w intencji rolników i ich rodzin odprawił proboszcz ks. Janusz Jarczyk. W trakcie nabożeństwa odbyło się przekazanie chleba dożynkowego na ręce proboszcza przez starostów Marka Hachułę i Teresę Długaj.

 

Po mszy korowód dożynkowy prowadzony przez orkiestrę dętą KWK „Ziemowit" przeszedł do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie rolnicy i zaproszeni goście spożyli obiad, a po nim odbyła się zabawa taneczna.

 

Gospodarzem i organizatorem dożynek był Waldemar Karkoszka prezes Kółka Rolniczego w Lędzinach.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij